Abus Bordo – zapięcie składane, kompaktowe i skuteczne.

Abus Bordo to pokaźna rodzina rowerowych zapięć składanych służąca do zabezpieczenia roweru, która jest produkowana przez cenioną markę Abus.  Marka ta jest znanym na całym świecie niemieckim producentem wysokiej jakości systemów bezpieczeństwa. Produkty marki Abus znajdują zastosowanie w domu, podróży oraz w zapewnieniu bezpieczeństwa różnych obiektów. Marka dysponuje szerokim asortymentem, który charakteryzuje się łatwością obsługi i niebywałą funkcjonalnością. Każde zapięcie Abus Bordo zrewolucjonizowało rynek zabezpieczeń rowerowych do tego stopnia, że samoistnie utworzyła się całkowicie nowa kategoria zapięć, która w Europie została uznana za jedną z najważniejszych w swojej klasie. Po wprowadzeniu przez markę Abus swoich modeli zapięć zabezpieczenia składane zyskały na popularności. Zapięcie rowerowe składane, łączy w sobie bardzo unikalne i pożądane cechy, które z pozoru wydają się nie do połączenia.

Abus zapięcie składane i jego zalety

Produkowane przez markę Abus zapięcie składane posiada wytrzymałość niekwestionowanego do tej pory lidera, jakim jest U-Lock oraz elastyczność znaną z łańcuchów, oraz tradycyjnych linek. Produkowane zapięcia z grupy Abus Bordo są także bardzo łatwe w transporcie oraz kompaktowe ze względu na swoją składaną konstrukcję. Rodzina tych zabezpieczeń i zapięć – to najwyższej jakości zabezpieczenia do ochrony naszego jednośladu, które można dobierać zgodnie z poziomem zabezpieczenia.

Marka Abus przez długie lata swojej działalności na rynku rowerowym wypracowała własną klasyfikację poziomu zabezpieczeń, według której klasyfikuje wszystkie zapięcia znajdujące się w ich asortymencie. Dzięki temu dostajemy łatwość wyboru odpowiedniego zabezpieczenia dla siebie. Segment zapięcia składanych marki Abus dysponuje zarówno modelami bardzo mocnymi, jak i egzemplarzami ultra lekkimi. Każde produkowane przez markę Abus zapięcie z rodziny Abus Bordo jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych oraz jest wyposażone dodatkowo w uchwyt służący do transportu zapięcia przy ramie naszego jednośladu.

abus bordo uchwyt

Zapięcie rowerowe Abus Bordo dla wymagających użytkowników

Zapięcia z rodziny zabezpieczeń Abus Bordo to nietypowe zapięcia rowerowe, które zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane przez niemiecką markę Abus. Marka produkuje tę profesjonalną serię zabezpieczeń składanych, składających się ze specjalnych stalowych paneli i połączonych  ze sobą wytrzymałymi przegubami zabezpieczonymi nitami o dużej wytrzymałości dla wszystkich wymagających użytkowników rowerów. Dzięki tego typu zabezpieczenia nie musimy się martwić o pozostawiony przez nas bez opieki rower. Każde zapięcie z grupy Abus Bordo zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, bezwzględnie krzyżując szyki rowerowym złodziejom.

Abus Bordo 6000 niekwestionowanym liderem na rynku zapięć rowerowych

Najbardziej popularnym modelem zapięcia z rodziny Abus Bordo, które oferuje dobrą ochronę przed kradzieżą roweru i łatwą obsługę jest model 6000. Wspomniane zapięcie składa się z sześciu składanych stalowych paneli o grubości aż 5 mm, które są ze sobą połączone specjalnymi wzmacnianymi nitami. Panele, z których zbudowane jest zapięcie Abus Bordo 6000, wykonane są z hartowanej stali, która gwarantuje wysokie bezpieczeństwo w razie próby kradzieży. W skład rodziny Abus Bordo wchodzą jedynie zapięcia składane, dlatego także Abus Bordo 6000 charakteryzuje się dużą elastycznością w trakcie używania. Dzięki składanej konstrukcji zapięcie jest kompaktowe i można je schować dosłownie wszędzie. Jeśli chcemy, możemy przewozić je przy ramie naszego roweru dzięki dołączonemu do zestawu koszykowi przeznaczonemu do transportu zapięcia.

abus bordo big 6000 zapięcie składane

Abus Bordo 6000 posiada wysokiej jakości wkładkę bębenkową Abus Plus stworzoną dzięki patentowi marki, która zapewnia bardzo wysoki stopień zabezpieczenia i ochrony przed użyciem popularnych wytrychów. Lakier zapięcia w tym modelu jest zabezpieczony 2 składnikową słoną, która chroni lakier przed przypadkowym zarysowaniem. Konstrukcja przegubowa pozwala użytkownikowi na wygodne i łatwe składanie, rozkładanie oraz na obejmowanie poszczególnych elementów naszego roweru w trakcie przypinania go do trwałego elementu na drodze. W obrębie zapięcia z modelu 6000 mamy do wyboru zapięcia o obwodzie 75 cm oraz 90 cm. W tym przypadku należy wiedzieć, że im dłuższe jest zapięcie składane, tym łatwiejszy będzie jego montaż do stałych obiektów na drodze.

Zapięcie Abus Bordo Big 6000, czyli większy brat modelu Bordo 6000

Abus Bordo Big 6000 to 120 cm zapięcie składane, które umożliwia na komfortowe spięcie jednego lub kilku rowerów do stałych elementów. Dodatkowe 30 cm zapewnia dużo więcej elastyczności  i miejsca na dodatkowe rowery. W segmencie zapięć składanych Abus jest to jedno z najchętniej kupowanych zabezpieczeń rowerowych. W związku z oferowanym obwodem tego zapięcia bardzo chętnie sięgają po nie całe rodziny chcące wspólnie wyjechać na wycieczkę rowerową.

Oprócz dodatkowych 30 cm obwodu Abus Bordo Big 6000 posiada wszystkie zalety klasycznego zapięcia składanego będącego w ofercie marki Abus. Po pierwszym zetknięciu się z tym zapięciem rowerowym będziemy mieć wrażenie, że trzymamy w ręku kawał solidnego zapięcia rowerowego. Wynika to z dużej masy tego zapięcia, która wynosi aż 1400 gram. Poza rowerami, można tym zapięciem zabezpieczać także skutery i motocykle. To optymalne połączenie wytrzymałości, elastyczności i minimalnych wymiarów transportowych, które w dalszym ciągu jest niesłuchanie funkcjonalne.

abus zapięcie składane czerwone

Zabezpieczenia z rodziny Abus Bordo to niesłychanie zaawansowane zapięcia rowerowe, które łączą w sobie dużą wytrzymałość, elastyczność i łatwość transportu. Minusem tych zabezpieczeń może być jedynie wysoka, której w przypadku tego rodzaju zapięć nie można ograniczyć. Zabezpieczenia składane marki Abus mogą być z powodzeniem używane przez wszystkich użytkowników jednośladów, którzy poszukują profesjonalnych zapięć rowerowych, aby zminimalizować ryzyko kradzieży swojej bezcennej maszyny.