Lapierre francuskie rowery dla każdego.

Lapierre to francuska firma, która powstała rok po zakończeniu II wojny światowej. Została założona przez Gaston’a Lapierre w mieście Dijon i mimo zniszczeń oraz strat gospodarczych spowodowanych wieloletnim, globalnym konfliktem, od początku swojego istnienia dynamicznie się rozwijała. Szybko zyskała uznanie w branży rowerowej i dużą popularność wśród klientów.  Produkowane przez firmę Lapierre rowery były solidne i precyzyjnie wykonane, dzięki czemu w krótkim czasie znalazły się w gronie najbardziej liczących się we Francji jednośladów. Jednym z najważniejszych w rozwoju firmy okresów był rok 1973. Właśnie wtedy, 13 lat po śmierci założyciela i przejęciu marki przez jego syna, powstała nowa fabryka Lapierre. Od tego czasu rozwój stawał się coraz bardziej dynamiczny i trwa po dziś dzień.  

Szukasz roweru? Wybierz Lapierre!

Obecnie firma Lapierre produkuje rowery, które odpowiadają na potrzeby bardzo zróżnicowanego grona klientów. Śmiało można stwierdzić, że w ich ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.  Dotyczy to nie tylko dyscyplin rowerowych, ale także wieku klientów, bowiem w asortymencie marki znajdziemy także rower dziecięcy i to w różnych rozmiarach i osobnych wariantach dla chłopców i dziewczynek. Dzięki temu rodzicom znacznie łatwiej kupić jednoślad, który zachwyci ich latorośl, a tym samym pozwoli zaszczepić w niej miłość do pięknej, kolarskiej pasji i umożliwi wspólne spędzanie czasu na rodzinnych wycieczkach rowerowych. 

Wracając jednak do szerokiej i bardzo rozbudowanej oferty firmy Lapierre, należy zwrócić uwagę na dużą ilość dyscyplin, które zostały uwzględnione przez przedstawicieli marki, odpowiedzialnych za projektowanie i produkcję rowerów. Przeglądając katalogi i stronę internetową Lapierre natrafimy zarówno na rowery szosowe, jak i miejskie, czy MTB. Coś dla siebie znajdą także entuzjaści nowoczesnego podejścia do kolarstwa, a więc coraz bardziej popularnych i często spotykanych na drogach rowerów wspomaganych elektrycznie. Również w tej sferze uwzględniono podział na podstawowe dyscypliny kolarstwa, dlatego też wybierając elektryczny rower Lapierre mamy do wyboru jednoślady E-MTB, szosowe hybrydy oraz E-rowery miejskie, czyli tak zwane rowery E-Lifestyle. 

rowery lifestyle marki lapierre

 

 

Dla par, rodziców z dziećmi oraz osób, które po prostu lubią jeździć we dwójkę, dostępne są także tandemy. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na ciekawostkę, jaką jest produkowany przez firmę Lapierre tandem MTB. Posiada on przedni amortyzator oraz przerzutki i hamulce tarczowe. Oczywiście nie jest to konstrukcja dostosowana do szybkich singletracków, hop, czy dropów, ale dobrze poradzi sobie w czasie jazdy w terenie bardziej wypłaszczonym, gdzie długość ramy nie będzie stwarzała ryzyka “zawiśnięcia” na wzniesieniu, czy przeszkodzie, czyli na przykład w lesie. Tak rozmaity wybór świadczy o profesjonalnym podejściu i trosce o zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Wróćmy jednak do głównej oferty i przyjrzyjmy się bliżej rowerom, będącym przedstawicielami podstawowych i najczęściej uprawianych przez klientów dyscyplin, a więc MTB oraz kolarstwa szosowego. 

Dlaczego warto zapoznać się z ofertą Lapierre MTB.

Na pierwszy ogień weźmy rowery Lapierre MTB. Nie bez powodu firma ta jest jednym z liderów na francuskim rynku rowerów górskich i znaczącym graczem w światowej branży rowerowej.  W swoich jednośladach stosują osprzęt najwyższej jakości, który bez problemów podoła wyzwaniom, jakie stawia przed nim jazda w nieprzewidywalnym i bardzo trudnym terenie górskim.  W rowerach Lapierre znajdziemy zaawansowane technologicznie komponenty najlepszych producentów takich jak na przykład SRAM, czy Shimano. Ramy są wytrzymałe, a do ich produkcji używane są materiały najwyższej jakości. Zależnie od budżetu, jaki przeznaczamy na nowy rower, dostępne są zarówno ramy aluminiowe, jak i ultralekkie, a przy tym również wytrzymałe ramy z karbonu.

lapierre rowery eMTB

Firma Lapierre nie używa półśrodków, dlatego niezależnie od tego, czy wybierzemy rower tańszy i aluminiowy czy nieco droższy, wyposażony w lepszy osprzęt i karbonową ramę, zawsze możemy liczyć na niezawodność i efektywną pracę całej konstrukcji. Warto także zaznaczyć, że przy produkcji jednośladów MTB wzięto pod uwagę jak bardzo rozbudowana jest ta dziedzina kolarstwa. Dlatego też w asortymencie marki Lapierre znajdują się rowery do Enduro, All Mountain, Trail’u oraz XC. Niezależnie od tego, czy szukasz fulla z pełnym zawieszeniem, czy po prostu hardtail’a z przednim amortyzatorem, na pewno trafisz na model, który skradnie twoje serce.

Lapierre rowery szosowe

Kolejnym ważnym segmentem są produkowane przez Lapierre rowery szosowe. Także i w tym przypadku producent uwzględnił różne rodzaje kolarstwa szosowego. W ofercie znajdują się rowery z karbonowymi ramami, należące do serii Performance przeznaczonej do terenów obfitujących w podjazdy i jazdy aero oraz do serii Endurance, która jest odpowiednim wyborem dla osób jeżdżących na bardzo długich dystansach. Ramy z karbonu posiadają także jednoślady z serii Time Trial dostosowane do jazdy na czas. Nieco mniej wymagający kolarze mają do wyboru grupy z aluminiowymi ramami, takie jak Sport, czy Fitness, w której zastosowano płaskie kierownice bez baranka. Podobnie jak w przypadku rowerów MTB, także i w rowerach szosowych firma Lapierre stosuje najlepsze grupy osprzętu cenionych producentów.

szosowe rowery lapierre

Poszukując odpowiedniego dla siebie roweru, zdecydowanie warto zapoznać się z asortymentem francuskiej marki Lapierre. To firma, której tradycja liczy sobie ponad 60 lat, co świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarzyli ją klienci. Każdy z ich rowerów jest precyzyjnie montowany przez wyznaczonego do tego celu konstruktora, co redukuje do minimum ryzyko wystąpienia błędów i wad fabrycznych. Lapierre posiada szeroką ofertę, obejmującą wszystkie najważniejsze dyscypliny kolarstwa. Dzięki temu każdy klient znajdzie sprzęt dla siebie lub swojego dziecka, a dzięki komponentom uznanych producentów, wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup jednośladu z asortymentu francuskiej firmy będą cieszyły się niezawodnością i doskonałą jakością sprzętu.