Kaski rowerowe marki Abus.

Podczas jazdy na rowerze priorytetową sprawą jest ochrona naszej głowy. Pomimo tego, że w naszym kraju prawo nie zobowiązuje rowerzystów do posiadania kasku rowerowego podczas jazdy, to należy pamiętać, że nasza głowa jest narażona na niebezpieczeństwo. Podczas upadku na rowerze brak odpowiedniego zabezpieczenia naszej głowy może mieć przykre konsekwencje. Kask rowerowy potrafi uratować życie nawet w najbardziej absurdalnych sytuacjach.
Marka Abus doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego z roku na rok na rynek wypuszcza zaawansowane technologicznie kaski rowerowe pozwalające poczuć się bezpieczniej podczas jazdy na ulubionych dwóch kółkach oraz zmniejszyć ryzyko poważnych urazów. Wiele ofiar wypadków śmiertelnych mogłoby uniknąć najgorszego scenariusza jedynie wtedy, jeśli mieliby założony na głowie kask rowerowy. Posiadając rower, zdecydowanie warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo. Kask rowerowy może być doskonałym pomysłem na prezent dla naszych najbliższych, warto o tym pomyśleć w trosce o ich bezpieczeństwo.

Abus – kaski rowerowe dla każdego.

Kaski rowerowe Abus charakteryzują się dużą dbałością o szczegóły, doskonałym wyglądem a przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem w razie upadku. Marka zdaje sobie sprawę, jak ważny jest odpowiedni dobór kasku rowerowego, dlatego swoimi produktami stara się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających cyklistów.
Wiele osób uważa, że posiadanie kasku to obciach dlatego marka Abus próbuje dotrzeć do nich poprzez atrakcyjny wygląd, stylistykę i dopasowanie swoich produktów do różnych aktywności. Obecne technologie pozwalają na uzyskanie konstrukcji niezwykle lekkich, dzięki temu nie męczą głowy i mogą być zupełnie niezauważane przez rowerzystę podczas jazdy.

szosowy kask rowerowy abus kolor miętowy
Abus AirBreaker


Przed dokonaniem zakupów w naszym ulubionym sklepie rowerowym warto się chwilę zastanowić i pomyśleć czego właściwie potrzebujemy. Musimy zdawać sobie sprawę, że kaski rowerowe w różnych przedziałach cenowych różnią się od siebie nie tylko wyglądem. Mogą być zbudowane z różnych materiałów, gwarantować odmienny komfort i dopasowanie, posiadać mniej lub bardziej wydajne systemy wentylacji czy mieć inne certyfikaty bezpieczeństwa i spełniać określane normy.

Podział kasków rowerowych Abus

Kaski rowerowe Abus zostały podzielone ze względu na swoje indywidualne cechy i są dedykowane do różnych aktywności fizycznych. W sektorze tym znaleźć możemy:

•             Kaski szosowe

•             Kaski offroadowe

•             Kaski miejskie

•             Kaski dziecięce

Każdy kask Abus w zależności od powyższych aktywności posiada określone cechy i spełnia inne założenia niezbędne, aby zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę podczas każdej aktywności fizycznej.

ABUS ADURO 2.1

Model Abus Aduro 2.1 to przedstawiciel grupy kasków szosowych charakteryzujących się uniwersalnością podczas sportowej jazdy. Aduro 2.1 to kask rowerowy dla ambitnych kolarzy posiadających wysokie wymagania dotyczące sprzętu. Kask ten kładzie wyjątkowy nacisk na bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Połączenie doskonałego systemu regulacji i bogatej gamy kolorystycznej, w których występuje, stawia go w czołówce kasków nawet dla najbardziej wybrednych osób. Dodatkowymi aspektami wyróżniającymi ten model na tle konkurencji jest jego lekka budowa wykonana z najwyższej jakości materiału EPS, pełna ochrona przed insektami dzięki zintegrowanej siatce oraz wydajny 13-otworowy system wentylacji.

kask rowerowy mtb abus aduro 2.1 czerwony
Abus Aduro 2.1

Dla osób noszących warkocze mam dobrą wiadomość, Abus Aduro 2.1 gwarantuje doskonałe dopasowanie i wygodę, ponieważ został zbudowany w taki sposób, aby nie powodować ucisku i dyskomfortu w przypadku noszenia tego rodzaju fryzur. Kask jest dobrze widoczny z dużej odległości dzięki zastosowaniu mocnych odblasków na jego skorupie. Kask waży zaledwie 275 g, dzięki temu można zapomnieć o jego obecności, aby w całości oddać się jeździe.

Abus Youn-I

Abus Youn-I to przedstawiciel zarówno grupy kasków dziecięcych, jak i miejskich. Ten zawodnik ważący zaledwie 240 g skutecznie trafia w gusta dwóch pokoleń i tworzy swojego rodzaju pomost pomiędzy kaskami dla dorosłych i młodzieży. Dzięki pełnej regulacji obwodu głowy i bogatej kolorystyce kask ten może być z powodzeniem używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłe kobiety. Ten kask jest odpowiedziom na zapotrzebowanie kobiet z wąskimi głowami, które bardzo często mają problem z poszukaniem odpowiedniego kasku na rower dla siebie.

kask rowerowy abus youn-i gwiazdki
Abus Youn-I

Budowa In-Mold tego kasku przyciąga uwagę swoim prostym miejskim designem i modnym wyglądem. Youn-I zapewnia doskonałą ochronę potylicy oraz karku, a także lepszej ochrony twarzy dzięki zastosowaniu powiększonego daszku z przodu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy marka Abus wyposażyła ten model w światło Led w tylnej jego części oraz mocne odblaski. Kask sprawdzi się podczas wysokich temperatur za sprawą wydajnego systemu wentylacji. Siatka, w jaką został wyposażony ten model, chroni przed ukąszeniami owadów podczas jazdy.

Kaski Offroadowe Abus

Grupa kasków offroadowych, przeznaczone są do znacznie bardziej skomplikowanych aktywności. Ich budowa jest znacznie mocniejsza, co wpływa pozytywnie na nasze bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej niebezpiecznych aktywności. Kaski z tego segmentu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko urazów, w najbardziej newralgicznych punktach podczas upadku zachowując przy tym niską wagę, funkcjonalność i komfort.

Podsumowanie

Wszystkie kaski rowerowe marki Abus posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, atesty i spełniają określone normy dopuszczające je do użytku w Polsce. Nawet najtańsze modele będące w ofercie Abusa zapewniają niezbędne bezpieczeństwo na drodze. Przed dokonaniem zakupów zastanówmy się jakie aktywności sprawiają nam przyjemność, czyli w jakich okolicznościach najczęściej będziemy używać kasku rowerowego. To pozwoli nam wybrać odpowiedni rodzaj kasku posiadającego odpowiednie cechy zachęcające nas do założenia kasku nawet na najkrótszą przejażdżkę rowerową.

abus baner kasków dziecięcych