Rowerki biegowe Puky i jeździki dla najmłodszych.

Rowerki biegowe oraz jeździki cieszą się od wielu lat ogromną popularnością wśród najmłodszych. Dzieci traktują je jako przystępny środek transportu, który przy okazji sprawia dzieciom mnóstwo frajdy i zabawy. Marka Puki doskonale zdaje sobie sprawę z tej zależności. Dzięki temu zarówno rowerek biegowy, jak i jeździk dziecięcy rozwija niezbędną motorykę dzieci oraz w prosty i bezpieczny sposób przygotowuje je do jazdy na rowerze w przyszłości. Puky to wiodący producent rowerów dziecięcych. Marka ta staje na głowie, aby jak najlepiej dopasować swoje produkty do potrzeb najmłodszych. Wszystkie rowery charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do wieku i umiejętności każdego malucha. Modele jeździków takie jak Puky Wutsch oraz rowerek Pukylino w dużym stopniu wspomagają rozwój dziecięcych odruchów.

Jaki rowerek Puky dla najmłodszych?

Przed zakupem jeździka dla najmłodszych lub rowerka dla nieco starszych dzieci należy sobie uzmysłowić, że jest kilka kluczowych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu rowerka dziecięcego. Pierwszym i decydującym kryterium jest odpowiedni rozmiar sprzętu. Kupno rowerka w złym rozmiarze może spowodować rozczarowanie dziecka i niechęć do jazdy.
Dopiero wtedy, gdy znajdziemy odpowiedni wielkościowo rowerek dopasowany do wzrostu naszego dziecka, powinniśmy zastanowić się nad wielkością kół, materiału wykonania oraz obecnością hamulców i blokady skrętu kierownicy. To niepozorne wyposażenie w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo i wygodę dziecka podczas jazdy.
Rodzaj kół również ma tutaj duże znaczenie, zdecydowanie lepiej jest zainwestować w rowerki z pompowanymi kółkami. Pompowane koła zapewniają dużo lepszą amortyzację podczas jazdy niż w przypadku pełnych kół piankowych.

rowerek biegowy Puky model LR XL kolor zielony
Rowerek biegowy model Puky LR XL

W przypadku zakupu jeździka najważniejszą sprawą jest odpowiednia odległość pomiędzy siodełkiem a podłożem. Aby dziecko mogło poruszać się na jeździku, musi ono swobodnie dosięgać stopami do ziemi. Kupując rowerek dla dziecka w wieku około od 18 do 20 miesięcy i wzroście minimum 80 centymetrów to wówczas musimy wybrać rower, którego minimalna wysokość siodełka rowerowego będzie wynosić od 26 do 32 centymetrów. W sytuacji kiedy nie mamy możliwości obejrzenia i przymierzenia rowerka w sklepie stacjonarnym lub gdy zamierzamy dokonać zakupu przez internet, to wówczas warto zmierzyć długość nogi naszego dziecka w domu.

Jak szybko dziecko wyrośnie z rowerka?

Nie musimy martwić się o to, że nasze dziecko bardzo szybko wyrośnie z zakupionego rowerka. Zdecydowana większość rowerków posiada regulację wysokości siodełka oraz kierownicy. Zakresy te z reguły wynoszą od 8 do nawet 20 centymetrów. Dzięki temu rowerek rośnie wraz z naszym dzieckiem i nie musimy co rusz kupować kolejnego sprzętu. Po 2-3 sezonach jazdy dziecka na rowerze biegowym można dopiero myśleć o zakupie zwykłego rowerka bez kółek bocznych.

Jeździki Puky.

Jeździk Pukylino to model przeznaczony wyłącznie do używania w zamkniętych pomieszczeniach. Zalecany jest dla dzieci, które są w stanie samodzielnie stać oraz biegać przy jego pomocy. Można przyjąć, że ten model jest odpowiedni dla dziecka w wieku od pierwszego roku życia oraz wzroście do 75 cm. Jeździk Puky posiada siodełko znajdujące się na wysokości około 22 cm.

Jeździk dziecięcy Puky model Wutsch kolor niebieski
Jeździk dziecięcy model Puky Wutsch

Model Wutsh to jeździk pozwalający dziecku na poruszanie się zarówno w domu, jak i na podwórku, dzięki odpowiedniej geometrii osi. Wutsch to odpowiedni jeździk dla dziecka przed zakupem rowerka biegowego. Ten model jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1,5 roku życia i wzrostu do około 80 cm. Siodełko rowerka Wutsch jest umieszczone na wysokości około 24,5 cm.

Rowerki biegowe Puky

Rowerki biegowe to kolejny krok w życiu malucha. Stawkę rozpoczyna seria rowerków LR, a dokładniej model Puky LR M, który jest przeznaczony dla dwulatków. Rowerki serii LR są podzielone na trzy grupy. Każdy z nich będzie odpowiedni dla dziecka o określonym wzroście. Wszystkie rowerki biegowe dostępne w tych grupach cechuje dokładne wykonanie oraz możliwość regulacji wysokości kierownicy i siodełka. Opcje regulacji i dopasowania do wzrostu jest bardzo ważna z punktu widzenia szybkości wzrostu dziecka. Dzięki nim rowerki biegowe marki Puki zapewniają najwyższe bezpieczeństwo.

Rowerki biegowe Puky ważą w zależności od konkretnego modelu od 3,5 do 5 kilogramów. Dzięki uzyskaniu takiej wagi przez producenta rowerki są w miarę lekkie i gwarantują łatwe prowadzenie. Zdecydowanie wartym uwagi rowerkiem jest Puky LR Ride. Ten model został wyposażony w amortyzator oraz hamulce v-brake dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa dziecka na drodze.

rowerek biegowy Puky dziecięcy model LR 1L niebieski
Rowerek biegowy Puky LR 1L

Marka Puky posiada także rowery dla starszych dzieci, które potrafią już jeździć na dwóch kołach. Takie rowery są wyposażone w 12-calowe koła oraz zdecydowanie nisko osadzoną geometrię ramy, ułatwiającą wsiadanie i zsiadanie. Posiadają one pełne błotniki, bagażnik oraz hamulce przednie i tylne. Dodatkowo łańcuch osłonięty jest specjalnie zaprojektowaną osłoną.

Rowerek trójkołowy marki Puky.

Marka dysponuje także w swojej ofercie rowerkami trójkołowymi takimi jak na przykład model Puky Fitsch. Rowerki takie zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Dzieci poprzez zabawę uczą się w trakcie jazdy koordynowania ze sobą kilku czynności, takich jak pedałowanie, kierowanie czy hamowanie. Dzięki temu w niedługim czasie potrafią już samodzielnie jeździć na krótkich odcinkach. W przypadku rowerków trójkołowych osadzony bardzo nisko punkt ciężkości oraz szeroka tylna oś zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przed przechylaniem się dziecka na rowerku.

rowerek dziecięcy Puky trójkołowy model Fitsch kolor jasnoszary
Rowerek trójkołowy Puky Fitsch

Podsumowanie

Marka Puky posiada 70-letnie doświadczenie na rynku. Tworzy swoje produkty przy współpracy z przedszkolami i szkołami oraz pediatrami co przekłada się wyjątkową jakość, oraz wygląd rowerów dziecięcych. Jazda na jeździkach i rowerkach wspiera u najmłodszych ich rozwój umysłowy i motoryczny. Rowerki biegowe Puky będą dużą pomocą, ponieważ to one zdecydowanie ułatwią dziecku opanowanie jazdy na rowerze od samego początku, bawią i ponadto potrafi zagwarantować poczucie bezpieczeństwa i wygody.