Bagażnik rowerowy na hak Thule

Bagażnik rowerowy na hak Thule to idealna propozycja dla wszystkich osób, które lubią podróżować po Europie i zabierać ze sobą rowery, żeby przemierzać na nich odwiedzane kraje i odkrywać atrakcyjne ścieżki rowerowe.  To szczególnie dobry wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ wybrane modele doskonale nadają się do przewożenia kilku rowerów i bez problemów pomieszczą jednoślady wszystkich członków familii.  Bagażnik rowerowy na hak Thule to sprawdzony i ceniony sposób na transport rowerów. Świadczyć o tym może liczne grono użytkowników oraz spora ilość pozytywnych opinii. Zanim jednak przedstawię jego zalety przybliżę nieco markę Thule.

Thule – tradycja, technologia i wysoka jakość.

Marka Thule założona została w 1942 roku w Szwecji. Mimo, że powstała w trudnym okresie wojennym, od początku swojego istnienia prężnie się rozwijała, a jej przedstawiciele i projektanci starali się, aby produkowany przez nich sprzęt ułatwiał klientom zwiedzanie świata i realizację wszelkich pasji.  Obecna siedziba firmy znajduje się w Malmo, a misją Thule jest jak najlepsze wspomaganie aktywnych rodzin oraz wszystkich osób, które często podróżują z większym bagażem.

Jej najbardziej cenionymi i najczęściej używanymi produktami są przedmioty takie jak bagażnik rowerowy na hak Thule, bagażniki na dach samochodu, boxy oraz bagażniki do przewożenia sprzętu wodnego i zimowego, a nawet namioty na dach. Myślę, że każdy, kto często przemierza świat samochodem, przynajmniej raz przy każdej podróży mijał się z pojazdem, który zamontowany miał system tej firmy, na przykład wspomniany wyżej bagażnik rowerowy na hak Thule. Dzieje się tak nie bez powodu. Produkty tej marki są chętnie wybierane ze względu na jakość wykonania oraz użyte materiały. Co wyjątkowego ma w sobie jednak produkowany przez firmę Thule bagażnik na hak?

bagażnik rowerowy na hak thule

Bagażnik rowerowy Thule na hak – wybór dla prawdziwych podróżników

Podróż z jednośladem to doskonała propozycja dla par, czy grup znajomych. Wspólne zwiedzanie świata na siodełkach pozwala na lepszą integrację i zyskanie niesamowitych wspomnień. Pojawia się jednak problem – jak zabrać ze sobą w podróż rowery? Wiele osób wybierając się na długo wyczekiwany urlop, staje przed dylematem, którą opcję transportu swojego jednośladu wybrać. Na rynku spotkać się można z bagażnikami na dach, na tylną klapę samochodu oraz przystosowanymi do montażu na haku. Te pierwsze są problematyczne, ze względu na wysokość, na jakiej trzeba zamontować rower. Aby wstawić go na dach potrzeba bowiem siły, a często także współpracy przynajmniej dwóch osób.

To samo dotyczy bagażników mocowanych na tylną klapę. Z własnego doświadczenia wiem, że najwygodniejszym, najbezpieczniejszym oraz najbardziej praktycznym wyborem jest ostatnia opcja z montażem na haku, czyli bagażnik rowerowy na hak Thule. Umieszczany jest na niskiej wysokości, dzięki czemu nie wymaga dużej siły, aby zamontować na nim rower. To bardzo ważne dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Dodatkowo bagażnik rowerowy na hak Thule zapewnia stabilne i bezpieczne trzymanie roweru. Dzieje się to za sprawą specjalnych uchwytów, które stabilizują rowery i zabezpieczają je przed przemieszczaniem się w trakcie jazdy. Nie musimy obawiać się, że rower odczepi się w trakcie podróży, ponieważ systemy mocujące są solidne i niezawodne. Dzięki technologii Thule AcuTight jesteśmy informowani o optymalnej sile zacisku gałki ramienia mocującego na ramie, poprzez odgłos kliknięcia.

rowerowy bagażnik thule na hak

Bagażnik rowerowy na hak Thule wyposażony jest także w regulowane klamry zatrzaskowe, które umożliwiają przewożenie coraz częściej spotykanych rowerów typu fatbike. Bez problemu przewieziesz więc rower o większych gabarytach, nie martwiąc się o to, jak go zamocować. Problemu nie będzie stanowiła także jego waga, nawet, jeśli jest to wersja elektryczna. Każdy bagażnik rowerowy na hak Thule wyposażony został również w światła mijania, stopu, kierunkowskazy oraz wsteczne, co pozwoli nam zachować bezpieczeństwo na drodze i bez nieprzyjemnych przygód dojechać na miejsce docelowe.

Dlaczego bagażnik rowerowy na hak Thule jest dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi?

Każda rodzina z dzieckiem stając przed wyborem miejsca na czas urlopu stara się wybrać destynację, która umożliwi im zagospodarowanie wolnego czasu i jak najciekawsze warianty do uprawiania wspólnych aktywności. Niezależnie od tego, czy wybierzemy rejony nadmorskie, górskie, czy może wczasy nad jeziorem, doskonałym pomysłem jest zabranie ze sobą rowerów. Umożliwi to ciekawszą formę zwiedzania, poprawę kondycji i przede wszystkim pozwoli rodzicom nauczyć ich pociechę, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze w terenie.

Wybierając sposób, w jaki chcemy przewieźć rowery całej rodziny, warto zwrócić uwagę na bagażnik rowerowy na hak Thule. Produkty tej firmy posiadają wiele wygodnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają podróżowanie, szczególnie rodzicom wybierającym się na wakacje z dziećmi. Pierwszym z nich jest możliwość zwiększenia ilości przewożonych rowerów do czterech. Dzieje się to za sprawą specjalnego, łatwego do zamontowania adaptera. Takie rozwiązanie pozwoli na przewiezienie rowerów całej rodziny bez naruszania przestrzeni w bagażniku samochodowym, a jak wszystkim rodzicom wiadomo, przy podróży z dziećmi jest ona potrzebna w całości. I tu pojawia się kolejny as w rękawie, który ma dla nas w zanadrzu bagażnik rowerowy na hak Thule. Jest nim specjalny pedał, za pomocą którego możemy odchylić konstrukcję z rowerami i uzyskać dostęp do bagażnika samochodowego bez potrzeby zdejmowania rowerów. To niezwykle użyteczna opcja, kiedy na przykład chcemy wyjąć dla dziecka cieplejszą kurtkę, lub przebrać je w czyste ubrania, gdy ubrudzi się w trakcie postoju.

thule bagażnik na hak odchylony

Następnym, bardzo istotnym udogodnieniem są specjalne zamki dołączane do bagażnika. Dzięki nim bagażnik rowerowy na hak Thule zabezpieczy nasze rowery przed kradzieżą, kiedy zrobimy sobie przerwę w podróży i pójdziemy z dziećmi zjeść obiad w przydrożnym zajeździe, albo zwiedzić znajdującą się na naszej trasie atrakcję, jak chociażby zamek, czy lokalny park rozrywki. Tego typu usprawnienia znacznie ułatwiają podróżowanie z dziećmi i sprawiają, że wyjazdy rowerowe stają się czystą przyjemnością.

Podróż z rowerem – tylko bagażnik rowerowy na hak Thule!

Podróż z rowerami zapewnia niezapomniane i piękne przeżycia. Umożliwia zwiedzenie większej ilości miejsc oraz zadbanie o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Nic nie odpręża człowieka tak dobrze, jak aktywny wypoczynek na łonie natury. Warto pamiętać, że transport jednośladów nie musi być uciążliwy, jeżeli tylko wybierzemy odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb system transportu rowerów, z wieloma usprawnieniami.  Wybierając się w podróż z rowerami warto zdecydować się na bagażnik rowerowy Thule. Jakość tych produktów oraz pozytywne opinie na ich temat to najlepszy dowód na to, że zadowolą każdego fana kolarstwa.