XLC – marką profesjonalistów

XLC to młoda marka rowerowa, która cieszy się międzynarodową popularnością. Marka XLC, czyli w skrócie X-cellent Components jest własnością grupy Winora. Niemiecki producent i dystrybutor rowerów i części rowerowych Winora postanowił od 2003 produkować własne podzespoły, części i akcesoria rowerowe. Marka ta odniosła w początkowej fazie swojego rozwoju niesamowity sukces wśród niemieckich miłośników kolarstwa. Wraz z gwałtownym rozwojem i ciągłym rozbudowywaniem dostępnego asortymentu o marce było już głośno na całym świecie.

Ponad stuletnie doświadczenie grupy Winora pozwoliło na stworzenie własnej marki rowerowej, która w bardzo szybkim czasie zyskała bardzo dużą popularność. W tej chwili XLC może pochwalić się ogromnym asortymentem produktów. Jako producent posiada swoje części i akcesoria praktycznie z każdego możliwego segmentu, a jednocześnie sprawia, że ceny tych produktów są stosunkowo niskie.  W tej chwili XLC to asortyment przeznaczony dla każdego. Można tutaj znaleźć zarówno części i akcesoria w wersji budżetowej dla amatorów, jak i profesjonalne produkty przeznaczone dla zawodowców.

Części rowerowe XLC

Produkowane przez grupę Winora części rowerowe XLC są wykonywane z najwyższych jakości materiałów z jednoczesnym wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań. Podstawową grupą części rowerowych są części pierwszej potrzeby o najszerszym zastosowaniu. Produkty z tej grupy są uniwersalnymi towarami sprawdzającymi się w każdym typie rowerów oraz we wszystkich stylach jazdy. W tej podstawowej grupie produktów można znaleźć wiele ciekawych części rowerowych podnoszących komfort rowerzysty podczas jazdy.

xlc-korba-raceby

Ostatnim hitem wśród rekreacyjnych kolarzy są regulowane wsporniki kierownicy marki XLC. Wielu rowerzystów szuka takiego mostka, aby zapewnić sobie bardziej wyprostowaną pozycję podczas jazdy. Najchętniej kupowanym wspornikiem kierownicy jest model . Mostek ten jest dostępny w dwóch długościach, tj. o długości 100 mm oraz 90 mm. Szeroki zakres regulacji wzniosu +/- 90 stopni pozwala rowerzyście na dokładne ustawienie pożądanej wysokości, a tym samym zbliżyć kierownicę w swoją stronę. Wspornik wykonany jest z kutego aluminium, które zapewnia dużą wytrzymałość. Średnica montażowa wspornika XLC ST-T13 wynosi 25,4 mm i dzięki temu pasuje do większości rowerów trekkingowych i crossowych.

mostek regulowany st-t13
Regulowany mostek kierownicy ST-T13

Poza wspornikami kierownicy marka XLC produkuje również sztyce amortyzowane, które są w ostatnim czasie bardzo często kupowane przez rowerzystów w różnym przedziale wiekowym. Sztyca amortyzowana SP-S05 jest dostępna w kilku średnicach, co umożliwia jej użycie praktycznie w każdym rowerze. Sztyca ta ugina się na głębokość 40 mm, co pozwala w bardzo dużym stopniu odciążyć kręgosłup podczas bardzo długich wycieczek rowerowych.

Akcesoria rowerowe XLC

Poza częściami rowerowymi to akcesoria rowerowe XLC stoją bardzo wysoko w rankingu najchętniej kupowanych produktów. Najczęściej kupowanym akcesorium jest osłona ramy pod łańcuch XLC CP-N01 oraz XLC CP-N02. Osłony pod łańcuch to bardzo dobre rozwiązanie chroniące naszą ramę przed zarysowaniami od poruszającego się łańcucha. Obydwa modele są zapinane na bardzo mocny rzep, który jednocześnie ułatwia szybki montaż i demontaż. Każda osłona ramy pod łańcuch jest wykonana z wytrzymałego neoprenu i powinna być zakładana na tylny trójkąt ramy naszego roweru.

xlc pedały platformowe

Turyści rowerowi w asortymencie marki XLC znajdą także chwyty piankowe GR-F01, które mogą być założone do giętej trekkingowej kierownicy. Piankowe chwyty o długości 400 mm zapewniają pewny chwyt i bardzo dobrze tłumią wszelkie drgania podczas jazdy w trudniejszym terenie. Miłośnicy jazdy na miejskim rowerze powinni zwrócić uwagę na oferowane przez XLC pedały rowerowe PD-C03 charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Pedały zostały wykonane z aluminium i posiadają bardzo szeroką platformę zapewniającą duży punkt podparcia stabilność w trakcie jazdy. Pedały platformowe są na wierchu wyłożone antypoślizgową nakładką zapobiegającą ślizganiu się podczas jazdy, nakładka z całą pewnością ułatwi jazdę podczas deszczu. Nie ma znaczenia, czego potrzebujemy, na przytoczonych przykładach najczęściej kupowanych akcesoriów widać, że mamy do czynienia z wysokiej jakości produktami, które zdecydowanie poprawiają komfort jazdy na rowerze.

Narzędzia rowerowe i smary XLC

Bardzo ważnym elementem asortymentu oferowanego przez markę są także narzędzia rowerowe i smary XLC. Narzędzia rowerowe oferowane przez XLC dorównują w tej chwili produktom znanych, światowych marek. Przykładami takich produktów mogą być na przykład kompletne zestawy narzędzi rowerowych takie jak walizka z narzędziami z symbolem TO-S6, która oferuje łącznie aż 32 elementy na swoim pokładzie. W takim zestawie otrzymujemy od marki XLC kompletny zestaw serwisowy, który pozwala na wykonanie wielu podstawowych i zaawansowanych napraw każdego roweru.

W każdym serwisie rowerowym stosuje się pasty do montażu części karbonowych. XLC posiada pastę z symbolem MP-P01 umożliwiającą zwykłym amatorom przesmarowanie różnych części w rowerze karbonowym. Pasta ma właściwości antypoślizgowe oraz antykorozyjne dlatego sprawdza w roli uszczelniacza np. do karbonowej sztycy rowerowej. Posmarowanie tą pastą wspornika siodła zapobiega jego opadaniu w trakcie jazdy i konieczności ciągłego poprawiania wysokości siodła.
Czym byłby porządny serwis bez dobrego skuwacza do łańcucha? Wiele osób kupuje model skuwacza do łańcucha XLC TO-S28, który za niską cenę oferuje bardzo dobrą jakość wykonania i gwarancję działania przez kilka lat. Skuwacz ten to wysokiej klasy warsztatowe narzędzie do spinania i rozpinania łańcucha, które jest kompatybilne z łańcuchami: 6/7/8/9/10 – rzędowymi. Skuwacz jest duży i posiada solidnie wykonaną dźwignię, która pewnie leży w dłoni. To z całą pewnością bardzo dobry produkt za rozsądne pieniądze.

xlc samr multi lube

XLC to niezawodne części rowerowe i akcesoria zapewniające bezproblemowe działanie i funkcjonalność w każdym terenie. Produkty marki doskonale się dopasują do naszych indywidualnych wymagań i uczynią jazdę naszym rowerem o wiele przyjemniejszą. W asortymencie marki XLC można znaleźć pełen przekrój asortymentu rowerowego i wiele niezbędnych komponentów rowerowych. Markę tą wyróżnia głównie najwyższa jakość  oferowanych produktów oraz ich niezawodność. Dodatkowo otrzymujemy precyzyjnie wykonanie oraz nowoczesne towary mogące zadowolić nawet najbardziej wybrednego kolarza. W swoich produktach XLC stawia na innowacyjne rozwiązania i dobre jakościowo materiały.