DT Swiss – czyli koła rowerowe, których Ci potrzeba.

DT Swiss to szwajcarska marka rowerowa będąca jednym z największych producentów komponentów rowerowych na całym świecie. Firma ta powstała dzięki trójce przyjaciół w 1994 roku. W pierwszych latach swojej działalności marka zajmowała się produkowaniem wyłącznie szprych rowerowych. Bardzo szybko zyskała szacunek i posłuch na rynku światowym dzięki stosowaniu w swoich produktach nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz precyzji, z jaką wykonywane były wszystkie podzespoły. Z roku na rok w miarę postępów poszerzała swój asortyment o całkowicie nowe produkty.

W chwili obecnej marka DT Swiss jest znana przede wszystkim z produkcji najwyższej jakości kół i obręczy rowerowych. Od początku swojej działalności marka ta ma ogromny wpływ na kolarstwo i wyznaczania całkowicie nowe i innowacyjne standardy, które przekładają się na wszystkie dyscypliny kolarstwa na każdym szczeblu.

Koła DT Swiss

Produktem, który w tej chwili jest bez wątpienia, znakiem rozpoznawczym marki są koła DT Swiss. Pomimo tego, że marka ta na początku swojej działalności zajmowała się jedynie profesjonalną produkcją szprych, to już wtedy posiadała wizję stworzenia czegoś bardziej wymagającego. Przełomowym punktem zwrotnym w historii marki był rok 1995. Wówczas pokazała ona całemu światu swoją pierwszą wizję piasty rowerowej, która od pierwszej chwili została wytypowana jako produkty o niespotykanie wysokiej jakości wykonania.

dt swiss koła triathlonowe

Dzięki wysokiemu zainteresowaniu ze strony klientów produktami DT Swiss marka postanowiła wejść na rynek obręczy rowerowych. Niedługo potem konstruowała i produkowała najwyższej jakości kompletne koła, które przez wielu kolarzy były określane mianem idealnych. Do dzisiaj projekty kół rowerowych DT Swiss składają się wyłącznie z najlepszych piast, felg, nypli i szprych. Każdy, nawet najmniejszy element jest dokładnie sprawdzany i dopasowywany, aby na koniec uzyskać najwyższej jakości koła. Marka zaopatruje się wyłącznie w najwyższej jakości podzespoły, które wykorzystuje do budowy swoich cenionych na całym świecie kół rowerowych.

Koła szosowe DT Swiss

Marka proponuje wiele modeli kół rowerowych, największe jednak zainteresowanie budzą wśród kolarzy koła szosowe DT Swiss. Koła szosowe są najważniejszym podzespołem każdego roweru szosowego, dlatego marka DT Swiss wykonuje swoje koła z dbałością o każdy szczegół i z zachowaniem najwyższej jakości standardów. W asortymencie można znaleźć profesjonalne koła szosowe, które od wielu lat są używane przez zawodowych kolarzy znanych z największych wyścigów. Profesjonalne koła szosowe oprócz niskiej wagi charakteryzują się również wysoką sztywnością oraz najwyższym  uzależnione i mają na siebie wzajemny wpływ. Jedynie koła DT Swiss z najwyższej półki są budowane w ten sposób. Bez wątpienia można tutaj mówić o chirurgicznej precyzji dopasowania wszystkich elementów. Najlepszym świadectwem mówiącym o wysokiej jakości kół szosowych jest powtarzalność, z jaką te modele kół są wykorzystywane podczas największych zawodów międzynarodowych. 

Obręcz DT Swiss

Jednym z najważniejszych elementów profesjonalnych kół jest obręcz DT Swiss. Wiele źródeł podaje, że obręcze rowerowe są najważniejszym elementem kół rowerowych. W związku z tym marka ta stawia bardzo duży nacisk na to, aby wyprodukowane przez nich obręcze cechowały się najwyższą możliwą wytrzymałością i sztywnością. Obręcz to element, po którym toczy się rower, pomijając dętkę i ogumienie i to właśnie dlatego jest ona elementem bezpośrednio wpływającym na jakość i komfort poruszania się rowerem w każdym terenie. DT Swiss cały czas pracuje, nad nowymi rozwiązaniami technicznymi sprawiając, że oferowane przez nich obręcze są maksymalnie lekkie i aerodynamiczne, co przekłada się na wyniki osiągane w kolarstwie wyczynowym.

dt swiss w rowerze mtb

Wszystkie oferowane przez DT Swiss obręcze są testowane przez najbardziej doświadczonych fachowców, dzięki czemu marka może sprzedawać swoje produkty zawodowym grupom kolarskim. Producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podczas wyścigów lekkie koła jest dużo łatwiej wprawić w ruch, dzięki czemu kolarz może bez problemów utrzymywać wysoką prędkość jazdy. Nie bez znaczenia są również materiały, z których marka produkuje swoje obręcze. Decyduje się ona na wykorzystywanie wyłącznie najwyższej jakości materiałów cechującymi się unikalnymi właściwościami takimi jak np. wysoka wytrzymałość, niska waga czy sztywność, dzięki czemu finalnie otrzymujemy najwyższej klasy produkt.

Koła karbonowe DT Swiss

Poza kołami wykonanymi z aluminium kolarz może również wybrać koła karbonowe DT Swiss, które są podzespołami przeznaczonymi głównie dla zawodowców. Koła wykonane z karbonu są najlepszym wyborem wszędzie tam, gdzie o wygranej przesądzają wyłącznie ułamki sekund. Koła karbonowe to bardzo zaawansowane konstrukcje o wysokiej wytrzymałości, niespotykanej lekkości oraz zaskakujących właściwościach aerodynamicznych. To najlepsze cechy opisujące tego rodzaju koła przeznaczone do jazdy szosowej oraz torowej. Ten typ kół zajmuje ścisłą czołówkę jeśli chodzi o popularność w zastosowaniach profesjonalnych. Dzięki wieloletniej pracy i współdziałaniu z zawodowymi grupami kolarskimi marka DT Swiss jest jednym z czołowych producentów szosowych kół karbonowych na świecie.

dt swiss w ostrym kole

Produkty marki DT Swiss znajdują się w czołówce światowych gigantów podzespołów rowerowych, które w dalszym ciągu zaskakują swoimi nowymi technologiami. Marka ta od początku swojej działalności w branży rowerowej stawia przede wszystkim na wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów, co niejednokrotnie wpływa na duże uznanie w środowisku kolarskim. Kupując koła i podzespoły rowerowe od DT Swiss mamy gwarancję ich wysokiej jakości.