Bluza na rower – gdy pogoda zaczyna płatać figle

Nie zawsze na rower możemy wyjść tylko w koszulce z krótkim rękawkiem. Czasami pogoda nie jest zbyt przyjemna, jest zimniej i pada deszcz, dlatego musimy dopasować też wtedy nasz strój. W takiej aurze sprawdzi się bluza na rower, która zapewni ochronę przed chłodem i wysoki komfort niezależnie od pokonywanego dystansu.

W sklepach czeka na nas szeroka gama bluz rowerowych, które różnią się pomiędzy sobą swoimi krojami, zastosowanymi materiałami, kolorystyką. Kupimy zarówno męskie, jak i damskie bluzy na rower. Gdy także przymierzasz się do zakupu, sprawdź razem z nami, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Na rower możemy zarówno zabrać bluzę sportową, która nada się też do innych dyscyplin, jak i również możemy zdecydować się na dedykowaną bluzę, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o jeździe na dwóch kółkach. Bluzy rowerowe różnią się od tych zwykłych swoim krojem – są bardziej dopasowane i mają wydłużony tył, dlatego osłaniają plecy.

Bluza na rower – jaki materiał będzie najlepszy?

W sprzedaży znajdziemy zarówno bluzy na rower wykonane z cienkich materiałów, które podobne są do tych wykorzystywanych a koszulki, jak i z materiałów grubszych, które dają już więcej izolacji. Aby jazda była komfortowa, stosuje się specjalne tkaniny techniczne, które dobrze przepuszczają wilgoć, odprowadzając ją z dala od ciała. Dzięki temu skóra nie jest wilgotna. Ponadto materiał te szybko schną, dlatego nie są ciężkie w trakcie jazdy.

Również do dyspozycji mamy bluzy nieprzemakalne, które wykonane są z materiałów membranowych lub też przypominających te na kurtki przeciwdeszczowe. Są najlepsze do używania wtedy, gdy pogoda jest już gorsza i w związku z tym cienka bluza nie będzie wystarczająca.

Zapinana na całej długości czy pod szyją?

Tutaj już wszystko zależy od nas, zatem bluzę dobierzmy tak, aby było nam w niej po prostu komfortowo. Wiele osób woli bluzy rozpinane całkowicie, ponieważ są one wtedy łatwiejsze w zakładaniu oraz w zdejmowaniu, ale inni preferują tylko te rozpinane pod samą szyją.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gdy poszukujemy bluzy na rower, plusem będzie obecność tylnych kieszonek. Dzięki nim możemy schować bidon, przekąskę lub inne przedmioty, które chcemy mieć przy sobie. Wtedy nie musimy się zatrzymywać, ponieważ sięgamy w trakcie jazdy do tylnej kieszeni i wyciągamy z niej to, co jest nam potrzebne.

Także sprawdźmy, czy bluza ma wąskie rękawy lub są one zakończone ściągaczami – wtedy nie będą podjeżdżały podczas jazdy. Ponadto plusem będą elementy odblaskowe, które sprawią, że będziemy bezpieczniejsi w trakcie jazdy po zmroku.