Grillowanie w pocie czoła z marką campingaz

Pogoda sprzyja sporządzaniu posiłków na świeżym powietrzu. Zdrowe grillowanie ma oczywiście kilka ograniczeń mających na celu ochronę naszego organizmu, ale generalnie – nie ma to jak dobry grill. Jeśli tylko przestrzegamy zasad, grill na polanie czy na plaży to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. I oczywiście pomysł na urozmaicenie jadłospisu – pyszne, wędzone potrawy mają niespotykany aromat i smak, a dodatkowej satysfakcji dodaje fakt, że zasadniczo musimy je przygotować sami. Więc jak, grillujemy?


Nie tylko węgiel – grillowanie w innym wymiarze

Nie zawsze jesteśmy skazani na grillowanie w klasyczny sposób: żmudne rozpalanie, podkładanie węgla lub brykietu, następnie kłopotliwe czyszczenie to oczywiście elementy składowe pewnej „procedury”, rytuału na który chętnie się zgadzamy, ale są też grille innego rodzaju które pozbawione są tych problematycznych czynności. Doskonały pomysł to na przykład grillowanie na płycie żeliwnej. Płytę możemy nagrzać w dowolny sposób i układać na niej potrawy. Zapewnia to równomierne podawanie ciepła i zmniejsza ilość substancji szkodliwych, które transportujemy wraz z dymem.

grillowanie wspólnie z rodziną

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest grillowanie na grillu gazowym. Ekspertem w tej dziedzinie jest firma Campingaz. Jej grille gazowe idealnie nadają się do długiego użytkowania, a zakup, choć jednorazowo trzeba się trochę wykosztować, zwraca się latami dobrego działania – cóż za odmiana względem grilla z marketu, który za chwilę rozpadnie się podczas rozpalania.

Urządzenie zasilane gazem potrafi bardzo uprościć pracę i obsługę – grillowanie na tackach aluminiowych, czy też bezpośrednio na ruszcie jest bezproblemowe. Przede wszystkim odpada problem odpalania – zapalnik piezoelektryczny włącza palniki, a te ogrzewają ruszt: proste i eleganckie rozwiązanie. Nie należy obawiać się że płomień gazu będzie zbyt mocny – jest rozprowadzany tak, aby nie spalić potraw, ale stopniowo je ogrzewać. Fachowe wykonanie gwarantuje nam, że układ dozowania paliwa będzie szczelny i pozwoli na spokojne grillowanie.

przenośny grill gazowy campingaz

Grillowanie na gazie – spróbuj, a nie przestaniesz

Eleganckie, proste i świetnie wykonane grille gazowe Campingazu to przykład urządzenia wysokiej jakości. Spasowanie elementów i ich solidność idą w parze z funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem. Nic tu nie jest zbyt luźne, zbyt przypadkowe, a wykonanie ma odpowiednie atesty i certyfikaty.

W poniższej tabeli porównaliśmy kilka podstawowych modeli Campingazu. Z powodzeniem mogą one zastąpić klasyczne grille, oferując rozwiązania szybsze, lepsze i zdrowsze. Grillowanie na plaży? Wystarczy kompaktowy Attitude. Działka? Może Xpert 100? Wybierzcie coś dla siebie i dajcie się przekonać – to doskonałe urządzenia do przygody z grillowaniem. Pod rusztami urządzenia Campingazu mają specjalne tace ociekowe – na tłuszcze czy soki: łatwo to potem oczyścić i oszczędzić czas. Kto więc spróbuje – szybko przekona się do nowego grillowania.

ModelTypCenaIlość palnikówZużycie gazuMoc
Attitude 2GO CVkompaktowy, przenośny grill gazowy1000 zł1175 g/h2,4 kW
Plancha Lkompaktowy, przenośny grill gazowy z stalową płytą900 zł2546 g/h8,2 kW
Plancha BF LXkompaktowy, przenośny grill gazowy z płytą stalową1290 zł2437 g/h6 kW
Xpert 100 Lstojący, podstawowy grill gazowy700 zł2515 g/h7,1 kW
Classic LX Vario Seria 2stojący grill gazowy1400 zł2546 g/h7,5 kW
RBS LXS Seria 2zaawansowany grill gazowy stojący z palnikami ceramicznymi i dodatkową kuchenką2800 zł2+1568 g/h
+ 167 g/h (kuchenka)
7,8 kW
+2,3 kW (kuchenka)
grillowanie warzyw na grillu gazowym

Nie tylko grill, ale i mocne akcesoria

Campingaz pomyślał też o wszystkich, którzy na grilla się wybierają, lub po nim sprzątają. Firma wypuszcza całą serię akcesoriów do czyszczenia i konserwacji grillów swojej produkcji. Mamy tu szczotki, wymienne ruszty, palniki z końcówkami, wkłady i kontenery chłodzące pozwalające na bezstresowy transport przygotowanych pokarmów aż do samego grillowania.

Firma oferuje także pokrowce na grille, ruszty do ryb oraz całe zestawy naczyń. Lekkie, świetne w myciu, pojemne i zdrowe pozwalają na wykorzystanie w pełni ogromnych możliwości produktów firmy.

potrawy przyrządzane na grillu gazowym

Grillowanie na wesoło

Dobry grill na długo zostaje w pamięci – smaki potraw, pogodna atmosfera, ciekawe rozmowy: to wszystko wymaga stworzenia warunków, dzięki którym możemy oddać się temu co przyjemne i nie martwić o to, co istotne. Produkty firmy Campingaz urzekają solidnością, wykonaniem, trwałością i śmiałymi rozwiązaniami technologicznymi – pozwalają cieszyć się tym, co chcielibyśmy by grillowanie przynosiło.