Hulajnoga wyczynowa, czyli adrenalina i niecodzienna jazda freestyle

Hulajnoga wyczynowa to zmodyfikowany odpowiednik tradycyjnej hulajnogi, którą każdy z nas zna doskonale ze swoich podwórek. Każde dziecko w pewnym okresie swojego życia marzy o takim sprzęcie, aby zabłysnąć przed swoimi rówieśnikami i wyróżnić się z tłumu. Większości z nas wydaje się, że są to pojazdy przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego, ponieważ jeżeli cofnęlibyśmy się w czasie wstecz, szybko okazałoby się, że owszem, pierwsze hulajnogi zostały wykonywane samodzielnie przez dzieci, ale później zaczęto je z powodzeniem używać także w dorosłym życiu. Hulajnogi wyczynowe znajdują swoje miejsce zawsze wtedy, gdy tradycyjna jazda na zwykłej hulajnodze już nie wystarcza, a fani dreszczyku emocji oraz dobrej zabawy szukają ciekawej alternatywy. Tego rodzaju sprzęt potrafi zapewnić spory zastrzyk adrenaliny poprzez wykonywanie rozmaitych ewolucji i tricków. Wykonywanie akrobacji na hulajnodze wymaga od użytkowania poświęceniu się treningom i systematyczności. Właśnie dlatego osoby chcące zmienić swój dotychczasowy tryb życia i pragnące zasmakować czegoś nowego chętnie sięgają po sprawdzone hulajnogi wyczynowe. Jeździć na hulajnogach mogą dzieci, młodzież, a także i dorośli.

Hulajnoga wyczynowa, jakie powinna mieć cechy

Przede wszystkim hulajnoga wyczynowa, powinna być wykonana ze sprawdzonych materiałów, które będą umieć sprostać ogromnym przeciążeniom obecnym podczas wykonywania przeróżnych ewolucji i tricków. Hulajnogi wyczynowe są produkowane głównie z wytrzymałych aluminiowych konstrukcji, które są testowane w laboratoriach producentów. Prawidłowo wykonana rama aluminiowa może przyjąć duże obciążenia i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. To bardzo ważny punkt z perspektywy użytkownika, ponieważ na tym sprzęcie jeżdżą wyłącznie osoby, które opanowały już podstawy jazdy, więc teraz nie będą hulajnogi oszczędzać.

trik na hulajnodze wyczynowej

Poza wysoką wytrzymałością hulajnoga freestyle powinna być wyposażona w szerokie i wygodne chwyty, które zapewnią jeźdźcowi odpowiednio pewny chwyt w trakcie jazdy. Hamulec to podzespół, w który są wyposażone wszystkie hulajnogi wyczynowe. Hamulec musi pracować niezawodnie i lekko, to od niego zależy nasze bezpieczeństwo. Kółka to elementy hulajnogi, bez których moglibyśmy zapomnieć o jakiejkolwiek jeździe. To właśnie ten element najbardziej decyduje o komforcie naszej jazdy. Bardziej profesjonalne łożyska oznaczają płynność jazdy i brak awarii, a materiał, z jakich wykonane są kółka, zagwarantuje tłumienie wszelkich drgań, co znacznie wpłynie na komfort naszej jazdy. Droższe hulajnogi wyczynowe są wyposażone w kauczukowe kółka i wysokiej jakości łożyska gwarantujące długą żywotność sprzętu. Hulajnoga freestyle, na której chcemy skakać i wykonywać efektowne tricki powinna być również lekka. Sprzęt wykonany z aluminium gwarantuje hulajnodze lekkość i łatwość wykonywania ewolucji, które mogłyby być trudne do zrobienia ciężką hulajnogą.

Poza tak oczywistymi nie możemy także zapomnieć o designie samej hulajnogi. Sprzęt musi cieszyć oko nasze i przechodniów, który będą oglądać nasze akrobacje. Hulajnogi wyczynowe znanych i cenionych producentów są zazwyczaj wykonywane z dbałością o każdy detal, a my jako klient mamy dostęp do wielu wariantów kolorystycznych gwarantujących efektowny wygląd.

Hulajnogi do trików, czym się różnią od tradycyjnych modeli?

Hulajnogi do tricków różnią się od zwykłych hulajnóg niemal pod każdym względem. Zaczynając od strony wizualnej, kończąc na poszczególnych elementach składowych takiej hulajnogi. Hulajnogi wyczynowe są poddawane licznym testom przed dopuszczeniem ich do użytkowania. Takie badania są wymagane ze względu na charakter jazdy na tych pojazdach. Hulajnogi do tricków muszą być wytrzymałe i zapewniać bezpieczeństwo. Tradycyjne hulajnogi są przeznaczone raczej do spokojnej jazdy miejskiej, dlatego nie muszą spełniać tak rygorystycznych wymagań. W odróżnieniu od tradycyjnych hulajnogi wyczynowe zachowują się bardzo stabilne podczas jazdy, są odporne na uszkodzenia i wygodne w użytkowaniu. Bardzo często podest pokrywa się antypoślizgową taśmą zwiększającą przyczepność.

hulajnoga wyczynowa budowa kostrukcjiJaka hulajnoga wyczynowa będzie właściwa na początek

Zastanawiając się jaka hulajnoga wyczynowa będzie dla nas najwłaściwsza, powinniśmy sprawdzić ofertę cenionych producentów. Freestylowa hulajnoga MGP produkowana przez markę Madd Gear to produkt znany w środowisku miejskich akrobatów. Hulajnoga MGP VX7 to nasza propozycja uniwersalnego sprzętu do rozpoczęcia ekscytującej przygody, w której hulajnogi wyczynowe odgrywają kluczową rolę. Jazda wyczynowa dzięki temu modelowi może bardzo szybko przerodzić się w prawdziwą pasję.

Hulajnoga wyczynowa MGP VX7 będzie w pełni dopasowana a do Twoich potrzeb oraz do Twojego niewielkiego poziomu zaawansowania. Madd Gear MGP VX7 jest wysokiej jakości hulajnogą wykonaną z aluminium i zaprojektowaną w nowoczesnym designie. Konstrukcja jest malowana proszkowo, dzięki czemu lakier jest trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Hulajnoga wyczynowa posiada innowacyjny system kompresji IHC, polepszający komfort jazdy i wytrzymałość pojazdu. Hulajnoga posiada szeroki podest, który doskonale sprawdza się podczas grindowania. Kółka hulajnogi posiadają aluminiowy rdzeń o średnicy 120mm oraz niezawodny hamulec Blitz. Hulajnogi wyczynowe Madd Gear MGP VX7 ważą jedynie 3,65 kilogramów i są zdolne do wytrzymania maksymalnego obciążenia wynoszącego bagatela 100 kilogramów.

Wsiadajmy na hulajnogi wyczynowe!

W asortymencie sklepu rowertour.com możesz znaleźć tanie hulajnogi wyczynowe znanych marek, które są wykonywane z niezwykle trwałych oraz niezawodnych materiałów, jak na przykład aluminium. Niewielka waga oferowanych pojazdów oraz ich funkcjonalność czynią ekstremalną jazdę na hulajnodze komfortową, a wszelkie ewolucie i skoki są łatwiejsze do wykonania zarówno przez początkującego, jak i średniozaawansowanego jeźdźca. Hulajnogi wyczynowe to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu wraz ze swoimi znajomymi.