Torba Topeak –  przyjaciółka każdego obieżyświata.

Torba Topeak będzie tematem dzisiejszego artykułu nie bez powodu. Nadeszło lato, długooczekiwany czas, który wszystkim bez wyjątku kojarzy się z wakacjami, urlopami, a co za tym idzie, wyjazdami. To doskonała pora na zwiedzanie kraju i całego świata. W końcu można odetchnąć po długich miesiącach ciężkiej pracy i nauki. Wszyscy chętnie wyjeżdżamy w nowe miejsca, żeby oderwać się od codzienności, odpocząć i naładować się pozytywną energią na łonie natury. Dla entuzjastów kolarstwa to idealny czas na realizowanie swojej pasji. Z pewnością doskonałą formą spędzania urlopu będzie bikepacking. I właśnie tutaj świetnie sprawdzi się torba Topeak. Podróżowanie na rowerze to czysta przyjemność i duże możliwości, ale także spore wyzwanie logistyczne. Trzeba w jakiś sposób zabrać ze sobą cały bagaż, a więc ubrania, narzędzia, sprzęt biwakowy, oświetlenie, apteczkę i masę innych, niezbędnych na dalsze wyprawy przedmiotów. Torby rowerowe Topeak występują w rozmaitych wariantach, co sprawia, że bez problemu zamontujemy je w różnych partiach naszego roweru i przewieziemy ze sobą naprawdę spory ładunek, zachowując jednocześnie komfort jazdy. Dobrze dopasowana torba Topeak zagwarantuje nam dużą wygodę użytkowania i podróżowania. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom tej firmy.

 

Torby Topeak – jakość i wygoda

Tym, co charakteryzuje torby Topeak, jest na pewno jakość wykonania i wygoda, jaką oferują przy podróżowaniu, a także duża ilość dostępnych pojemności. Każdy z nas, zapalonych miłośników rowerowych wycieczek wie, że dobrze wyprodukowana torba, to jeden z głównych czynników determinujących to, czy wycieczka będzie udana, czy okaże się klapą. Każda torba Topeak wytwarzana jest z dużą starannością i przy wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości, co czyni je odpornymi na zużycie i bardzo funkcjonalnymi. Tak jak wspomniałem wcześniej, w asortymencie marki znajdziemy torby różnego rodzaju. Jeśli interesuje nas torba Topeak, bez problemu zaopatrzymy się w wersję podsiodłową, montowaną na ramie, na bagażniku, czy na kierownicy. Dzięki temu równomiernie rozłożymy ciężar na naszym rowerze, nie powodując nadmiernego obciążania żadnej z jego części oraz unikniemy uporczywych zjawisk, takich jak podnoszenie się przedniego koła na podjazdach, spowodowane zbyt dużym obciążeniem tylnej części roweru. Torby Topeak doskonale sprawdzą się przy wycieczkach objazdowych, gdzie noclegi będą odbywały się w namiotach i przez te kilka-kilkanaście dni, będziemy na wzór ślimaka wozili swoje “domy” ze sobą. Aby lepiej zobrazować funkcjonalność, jaką niesie ze sobą każda torba rowerowa Topeak, omówmy jej poszczególne warianty wraz z przykładami.

 

Torba podsiodłowa Topeak

Pierwszym wariantem, który chcę Wam przybliżyć, jest torba podsiodłowa Topeak. To wyjątkowo wygodny sposób na transport bagażu, ponieważ montując ją pod siodełkiem, praktycznie nie odczuwamy jej w czasie jazdy. Za przykład posłużyć może produkowana przez firmę Topeak torba podsiodłowa o nazwie Topeak Backloader. Występuje w trzech pojemnościach – 6, 10 oraz 15 litrów. Wykonano ją z połączenia polietylenu oraz nylonu, dzięki czemu jest odporna na przetarcia, odbarwienia, a przede wszystkim wodoodporna. Dzięki temu dobrze zabezpieczy przewożony w niej bagaż nawet wtedy, kiedy w czasie jazdy złapie nas deszcz. Odpowiedni system mocowania sprawia, że nie przechyla się na boki i nie utrudnia jazdy. To zdecydowanie wyjątkowo udana torba Topeak.torba topeak podsiodłowa z lampkąTorba na bagażnik rowerowy Topeak

Kolejnym wariantem, który chcę opisać, jest torba na bagażnik rowerowy Topeak. Tego typu torby to podstawa wszelkich wyjazdów bikepackingowych. Są bowiem największe i najbardziej pojemne. Z reguły posiadają także największą ilość kieszeni i przegródek, które pozwalają nam odpowiednio posegregować nasz bagaż, dzieląc go na przykład na akcesoria do higieny osobistej, bieliznę, naczynie turystyczne i tym podobne. To ważne, ponieważ odpowiednio posortowany sprzęt znacznie przyspiesza rozbijanie obozu, a to jedna z najbardziej uciążliwych powinności po całodniowej jeździe, kiedy człowiek jest już zmęczony i jedyne, o czym marzy, to zjeść coś ciepłego i wypocząć. Jako przykład posłuży produkowana przez Topeak torba na bagażnik o dość długiej nazwie Topeak Trunk Bag DXP. Jest to największa z toreb w asortymencie marki. Oferuje aż 22,6 litra pojemności. Posiada jedną, dużą komorę główną, a po bokach, znajdują się dwie, rozwijane kieszenie, tworzące sakwy. W tylnej części znajduje się także dodatkowa kieszeń na bidon, a na górze sznury, do których można przymocować dodatkowy bagaż. Torba Topeak Trunk Bag DXP może być zamontowana do dowolnego bagażnika tylnego za pomocą pasków. Posiada także elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność na drodze, a tym samym poprawiają bezpieczeństwo, zwłaszcza po zmroku. Wyposażono ją także w krótkie rączki, które znacznie ułatwiają jej przenoszenie.

przestrzeń bagażowa na bagażniku rowerowym tylnymTorba na ramę Topeak

Kolejną możliwością jest torba na ramę Topeak. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które daje nam możliwość szybkiego dostępu do przewożonego przez nas sprzętu, nawet w trakcie jazdy. Tym samym bez problemu będziemy mieli dostęp do telefonu, batonów, czy żeli energetycznych lub pieniędzy.  Przykładem może być torba FastFuel Tribag Large. Wyprodukowano ją z trwałego i wytrzymałego poliestru, górna część wykonana jest z tworzywa TPU. Montaż odbywa się w szybki i prosty sposób poprzez zamocowanie torby na ramie za pomocą regulowanych pasków na rzep. Oferuje prawie litr pojemności i jest bardzo lekka, co sprawia, że nie dodaje nam zbędnego obciążenia. To bardzo wygodny sposób przewożenia drobnych, ale bardzo ważnych rzeczy osobistych.
torba topeak na ramę roweru

Topeak torba na kierownicę

Ostatnim już rozwiązaniem, które poruszę w tym artykule, jest wykonana przez Topeak torba na kierownicę. To doskonały sposób przewożenia sprzętu, myślę, że szczególnie docenią go osoby, które oprócz kolarstwa, fascynują się również fotografią. Torba Topeak mocowana na kierownicy pozwala bowiem na transport i szybki dostęp do aparatu fotograficznego, dzięki czemu nie umknie Ci żaden, ciekawy kadr. Wystarczy tylko zatrzymać rower, sięgnąć do torby i już można sfotografować, na przykład, przechodzącą nieopodal sarnę. Jako przykład posłuży torba na kierownicę Topeak Handlebar DX. Wyprodukowano ją z mocnego i odpornego na eksploatację nylonu powlekanego teflonem. Posiada dużą i wyściełaną komorę główną, mniejszą, zapinaną na zamek kieszeń przednią, a także kieszeń górną oraz mapnik, który jest bardzo przydatny w dalszych trasach, kiedy nawigacja zawodzi i jedynym sposobem na orientację w terenie jest niezawodna mapa. Wyposażono ją także w osłonę zapobiegająca zachlapaniu błotem. Na froncie umieszczono szlufkę do przymocowania lampki, z kolei dwie rączki znacznie ułatwiają jej przenoszenie. Montowana jest za pomocą systemu szybkiego montażu Fixer 8.

torba topeak z adapterem na kierownice

Zapakuj torby i ruszaj w drogę!

Torba rowerowa Topeak to zdecydowanie doskonała towarzyszka na każdą podróż. Zaopatrując się w kilka modeli, montowanych w różnych częściach roweru bez problemu zabierzesz ze sobą sporą ilość bagażu i będziesz eksplorować nieznane Ci dotąd tereny podczas długich tras bikepackingowych. Duża staranność i odpowiedni dobór materiałów sprawia, że każda torba Topeak oferuje bardzo duże walory użytkowe. Warto też zaznaczyć, że w asortymencie firmy znajduje się znacznie więcej modeli niż te, które przedstawiłem, jeżeli więc zainteresowały Cię wspomniane torby, w ofercie firmy Topeak na pewno znajdziesz coś, co trafi do twojego serca. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko zaopatrzyć się w torby i wyruszyć na spotkanie z rowerową przygodą!