Lampka Prox światło, które rozproszy wszelkie ciemności.

Lampka Prox to niewątpliwie jedna z najciekawszych propozycji w segmencie oświetlenia rowerowego. Szeroki asortyment firmy sprawia, że praktycznie każdy znajdzie tam coś, co go usatysfakcjonuje. Lampki Prox charakteryzują się mocnym strumieniem światła, dużą wytrzymałością, a do tego niską ceną, co dla wielu osób może być jednym z kluczowych czynników przy wybieraniu latarki.

Marka Prox należy do polskiej firmy Aljot. Zajmuje się produkcją szeroko pojętych akcesoriów i części rowerowych, które są chętnie wybierane przez konsumentów ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości. Największym atutem jest jednak produkowane przez firmę Prox oświetlenie rowerowe. Każda lampka Prox wykonywana jest z wysokiej jakości materiałów, a stosowane w nich technologie sprawiają, że doskonale rozpraszają ciemności i zapewniają świetną widoczność nawet przy jeździe w całkowitym mroku.

Oświetlenie rowerowe Prox zapewni Ci bezpieczeństwo przy przejeździe przez nieoświetlony tunel, czy leśną ścieżkę podczas bezksiężycowej nocy. Każdy kolarz, który choć raz miał okazję jechać po ciemku wie, jak ważnym elementem wyposażenia roweru jest odpowiednia lampa. Pozwala ona na unikanie przeszkód, odnalezienie właściwiej trasy, a także informuje innych uczestników ruchu drogowego o naszej obecności na drodze, co może zapobiec wypadkowi i uchronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Lampki rowerowe Prox są projektowane przez specjalistów, którzy kładą nacisk na dużą efektywność, wygodę i możliwości. Dlatego w ofercie dostępne są modele tak unikalne, jak lampka Prox Feniks z kierunkowskazami. Jest ona zaawansowana technologicznie i informuje kierowców jadących za nami o naszych zamiarach. Na specjalnym panelu wyposażonym w 64 diody LED wyświetla informację o kierunku, w którym zamierzamy skręcić oraz o hamowaniu. Tego typu lampka Prox doskonale sprawdzi się u osób, które często jeżdżą po ulicach, szczególnie w godzinach szczytu.

Bardzo istotny jest również fakt, że produkowane przez Prox oświetlenie jest bardzo uniwersalne i może być stosowane nie tylko w rowerze, ale także przy trekkingu. Niektóre modele, takie na przykład lampka ProX Avior II mogą być stosowane także jako czołówki. Doskonale sprawdzi się więc nie tylko przy jeździe jednośladem, ale także w czasie trekkingu, wspinaczki lub innych aktywności wymagających dodatkowego źródła światła. Takie rozwiązanie jest szczególnie użyteczne w czasie długich, backpackingowych wyjazdów rowerowych z noclegiem pod namiotami. Oświetlenie rowerowe Prox może być wtedy stosowane zarówno podczas jazdy, jak i przy nocnym obozowaniu. Myślę, że na uwagę zasługują również rozmaite dostępne wersje zasilania. Niektóre modele mogą być ładowane poprzez przewód USB, inne przy pomocy ładowarki sieciowej, niektóre zasilane są przy pomocy akumulatorów 18650, które można w każdej chwili wymienić.

Właściwie dobrana lampka Prox zadowoli więc praktycznie każdego kolarza, który się na nią zdecyduje. Aby pomóc w wyborze odpowiedniego zestawu lampek do roweru, postanowiłem opisać dwa bestsellerowe modele, które na pewno spełnią oczekiwania standardowych kolarzy i zapewnią im bezpieczeństwo oraz doskonałe wrażenia przy nocnych wycieczkach rowerowych.

lampka prox jako pierścionek

 

Lampka rowerowa przednia Prox Crater – idealna na  nocne wyprawy

Pierwszym modelem jest wykonana z połączenia aluminium i tworzywa lampka rowerowa przednia Prox Crater. W sklepach często występuje pod nazwą Prox Crater Lampka rowerowa przednia CREE 880 Lm aku 2600mAh USB. Wyposażona została w potężną diodę CREE XM-L2-U2, która generuje bardzo jasny strumień światła o mocy 880 lumenów. Taki promień rozświetli nawet najgęstszy mrok, a dzięki soczewce wykonanej w technologii Dual Distance równomiernie oświetla teren przed nami, ułatwiając nam dostrzeżenie i ominięcie dziur i przeszkód. Lampka Prox Crater posiada 4 tryby świecenia, więc to my decydujemy, czy w danej chwili potrzebujemy bardzo silnego światła, czy nieco słabszego, ale za to oświetlającego nam drogę przez dłuższy czas.

Zasilanie odbywa się przy udziale akumulatora 18650 o mocy 2600 mAh, co wystarczy nawet na około 10 godzin ciągłego świecenia przy użyciu najniższego trybu. Co ważne, akumulator ten można w każdej chwili łatwo wyjąć i zamienić na inny, co umożliwia nam wożenie zapasowych źródeł energii i zapobiegnie sytuacji, w której akumulator się wyczerpie, a my pozostaniemy w środku ciemnego lasu bez źródła światła. Opisując akumulator warto także wspomnieć, że omawiana lampka Prox wyposażona jest w przełącznik, który dodatkowo wskazuje stan naładowania baterii. Ładowanie odbywa się poprzez dołączony do zestawu kabel USB. To doskonały wybór dla każdego kolarza, a przez wzgląd na łatwą wymianę akumulatora, rewelacyjnie sprawdzi się przy dłuższych, rowerowych wyjazdach.

Lampka rowerowa Prox Minor – gwarancja bezpieczeństwa

Kolejną propozycją, którą zdecydowałem się opisać jest lampka rowerowa Prox Minor, która w sklepach często widnieje pod nazwą Prox Minor lampka rowerowa tylna COB LED 60 Lm aku 800mAh USB. Na samym początku należy wspomnieć, że została ona wyróżniona w kategorii Bezpieczeństwo podczas Kielce Bike Expo 2016. Świadczy to o jej jakości i doskonałych walorach użytkowych. Lampka Prox Minor wyposażona została w mocną diodę COB LED, która generuje światło o mocy 60 lumenów. Dzięki temu jest dobrze widoczna z daleka i w porę ostrzeże kierowców o naszej obecności na drodze, znacznie zwiększając nasze bezpieczeństwo.

Posiada aż 8 trybów świecenia w tym cztery stałe i cztery migające oraz ładowany przez USB akumulator o pojemności 800mAh, który zależnie od trybu gwarantuje nam od około 2,5 do około 50 godzin pracy na jednym ładowaniu. Lampka Prox Minor świetnie sprawdzi się u wszystkich osób, które często jeżdżą po zmroku i zależy im na dużej mocy tylnej lampki.

lampka prox przednia

Lampki Prox – niezawodność w niskiej cenie

Poszukując oświetlenia do roweru zdecydowanie należy zapoznać się z tym, co mają nam do zaoferowania lampki Prox. Są one niezawodne, a dzięki potężnym diodom i skutecznym technologiom gwarantują silny strumień światła. Bardzo istotna jest również kwestia finansowa. Nawet najdroższa lampka Prox jest przyjazna dla portfela, szczególnie biorąc pod uwagę oferowane przez nią możliwości, które u konkurencji wiązałyby się z przynajmniej dwukrotnie wyższą ceną. Wybierając oświetlenie tej marki wspieramy także naszą rodzimą firmę, co pozwoli jej na dalszy rozwój. Niezależnie od tego, czy szukasz lampki przedniej, tylnej, czy może zestawu łączącego obie wersje, na pewno znajdzie się lampka Prox, która z nawiązką sprosta twoim wymaganiom.