Opony rowerowe Michelin liderem na rynku.

Opony rowerowe Michelin to jedne z najchętniej kupowanego ogumienia w Polsce. Michelin to znana na całym świecie marka opon samochodowych. W tym segmencie producent należy do światowej czołówki producentów ogumienia motoryzacyjnego. Poza ogumieniem do pojazdów mechanicznych marka ta produkuje także opony do rowerów, ale o tym fakcie nie każdy wiec.

Warto więc przyjrzeć się ofercie opon rowerowych oferowanych przez francuską firmę, która została założona w 1889 roku przez dwóch braci: Andre i Eduarda Michelin. Z ciekawostek można wymienić, że marka produkuje także opony do samolotów oraz do promów kosmicznych. Opony rowerowe Michelin to owoc ponad stuletniego doświadczenia w branży oraz pełna sukcesów obecność na rynku. Michelin w swoich fabrykach wypracowuje innowacyjne technologie, dopasowując tym samym swoje produkty do oczekiwań wszystkich klientów.

Zapewne każdy z nas kojarzy białego ludzika Michelin, którego nazwa to tak naprawdę „Bibendum”. To jednocześnie maskotka i główny symbol francuskiej marki Michelin, który jest w dalszym ciągu używany zarówno w logo marki, jak i w jej wszystkich kampaniach reklamowych. Ludzik Michelin jest jednym z najstarszych zarejestrowanych znaków towarowych, który został zaprezentowany po raz pierwszy podczas światowej wystawy w Lyonie w 1894 roku i do dnia dzisiejszego zdobi wszystkie opony rowerowe Michelin.

Opony rowerowe Michelin – Cechy i specyfika

Zastanawiając się nad kolejnym zakupem ogumienia, warto sprawdzić ofertę sklepu rowertour.com na opony rowerowe Michelin, które zachwycają swoimi osiągami oraz możliwościami. Produkowane przez Michelin opony rowerowe pozwalają na idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Wymiana opon to jedne z najtańszych ulepszeń, jakie można wprowadzić do swojego roweru. Pomimo tego, że to najprostsze rozwiązanie to potrafi zrobić zaskakującą różnicę w odczuciach z jazdy. Dobry zestaw opon Michelin może pomóc Ci jechać szybciej i mieć zdecydowanie większy komfort podczas jazdy. Mogą nawet pomóc Ci lepiej pokonywać wszystkie zakręty podczas dużych prędkości.

Ostatecznie rodzaj i specyfika naszej jazdy decyduje o wyborze odpowiedniej opony Michelin do roweru. Na przykład, jeśli większość czasu spędzamy na rowerze podczas jazdy na żwirowych, szutrowych drogach lub codziennemu dojeżdżaniu do pracy po nierównych ścieżkach w śródmieściu to zdecydowanie lepiej skorzystamy na oponach, które są nastawione na ochronę przed przebiciem, nie zwracając większej uwagi na stosunek prędkości do masy. Marka w swojej bogatej ofercie posiada antyprzebiciowe opony rowerowe Michelin, które sprawdzają się najlepiej podczas codziennej jazdy. Z drugiej strony, jeśli często jeździmy po dobrych jakościowo drogach, które są gładkie, wolne od zanieczyszczeń i suche, to wszystkie lekkie, eleganckie opony rowerowe Michelin pozbawione wkładki antyprzebiciowej mogą być wówczas doskonałym wyborem.

Polecane opony do roweru Michelin

Opony do roweru Michelin są jednymi z najchętniej kupowanych opon rowerowych. My polecamy kilka modeli, które naszym zdaniem są zdecydowanie warte Twojej uwagi. Jedna z nich to Michelin Country Rock, która jest oponą przeznaczoną do jazdy rowerem górskim. Opona ta jest szybka, cicha, z łatwością się obraca, jest trwała i charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością podczas jazdy na wszelkich twardych nawierzchniach, takich jak asfalt, ubite leśne ścieżki, żwir i praktycznie w każdym suchym terenie. Takie Opony rowerowe Michelin odznaczają się wysoką wytrzymałością i bardzo dobrą przyczepnością. Michelin Country Rock szybko staje się ulubioną oponą uniwersalną na co dzień, ponieważ jest to bardzo dobra wszechstronna opona do uniwersalnych zastosowań. To świetna jakość za stosunkowo małe pieniądze.

opona michelin country rock

Przeglądając opony rowerowe Michelin na szosę nie można zapomnieć o modelu Michelin Lithion3 700C. Opona ta została w dużym stopniu unowocześniona względem jej poprzednich wersji. Finalne opony rowerowe Michelin Lithion3 700C są znacznie lżejsze, wytrzymalsze oraz szybkie do granic możliwości. To znakomita opona do codziennych treningów na szosie. Michelin Lithion3 700C cechuje się polepszoną trakcją na mokrych oraz suchych nawierzchniach. Mieszanka gumy w tej oponie została zoptymalizowana pod kątem jej maksymalnej wytrzymałości. Charakterystycznym parametrem tej opony szosowej są jej niskie opory toczenia w trakcie jazdy. Opona pomimo swoich niewielkich rozmiarów została wyposażona w ochronę antyprzebiciową, dzięki czemu nie złapiemy przypadkowego „kapcia”. Opona Michelin Lithion3 700C dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych oraz rozmiarowych. Bieżnik został stworzony na wzór jodełki, co skutecznie poprawia przyczepność podczas jazdy w mokrych warunkach. Jedna opona waży jedynie 210 gramów, co świadczy jedynie o tym, że opony stoją na najwyższym poziomie jeśli chodzi o ogumienie szosowe.

opona michelin lithion 3 700c

Zdecyduj się na opony Michelin.

Marka Michelin dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu oferuje wiele innowacyjnych produktów dla swoich klientów, które z roku na rok podwyższają swój poziom. W ofercie marki znajdziemy profesjonalne opony rowerowe Michelin zarówno do jazdy górskiej, jak i do jazdy na szosie. Wszystkie produkty są wykonane z dbałością o każdy detal oraz z najwyższej jakości materiałów.