Zapięcie do roweru Kryptonite sposobem na złodzieja

Zapięcie do roweru Kryptonite to doskonały sposób na zabezpieczenie swojego roweru przed dotkliwą kradzieżą. Kryptonite to marka rowerowa, która powstała w Ameryce i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zapięć rowerowych. Blokady wytwarzane przez markę Kryptonite słyną na całym świecie gdyż zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Każde zapięcie do roweru Kryptonite cechuje się innowacyjnością użytych rozwiązań oraz wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów, które są niemal nie do sforsowania. Marka Kryptonite od lat jest uznawana za światowego lidera w segmencie zapięć i blokad rowerowych ze względu na funkcjonalność oferowanych produktów oraz ich bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Innowacyjne zapięcie do roweru Kryptonite

Pierwsze zapięcie do roweru Kryptonite to również pierwszy na świecie U-Lock. Dzisiaj ten rodzaj zabezpieczenia rowerowego jest powszechnie znany i ceniony. Mało kto wie, że to właśnie marka Kryptonite stworzyła ten innowacyjny rodzaj zabezpieczenia. Marka zaprojektowała i wyprodukowała swoje pierwsze zapięcie do roweru Kryptonite, które od razu zrewolucjonizowało światowy rynek. Do dnia dzisiejszego zapięcia typu U-lock są uznawane za jedne z najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań służących do zabezpieczania naszego roweru, kiedy pozostawimy go bez opieki. Od momentu powstania tego niemal idealnego zabezpieczenia inne marki rowerowe kopiowały tę koncepcję tworząc własne U-locki.

Zapięcia rowerowe Kryptonite – Typy i cechy

Niemal każde zapięcie do roweru Kryptonite, które możemy znaleźć w sklepach posiada akcenty w kolorze pomarańczowym. Wspomniana barwa jest znakiem rozpoznawczym marki Kryptonite. Zapięcia rowerowe Kryptonite są produkowane wyłącznie z najtrwalszych materiałów, które będą w stanie odeprzeć każdą próbę ich sforsowania poprzez użycie specjalistycznych narzędzi. Każde zapięcie Kryptonite posiada szereg cech, które różnią się od siebie w zależności od wybranego przez nas rozwiązania. W ofercie marki Kryptonite można znaleźć kilka rodzajów zapięć rowerowych:

Najprostsze zapięcie do roweru Kryptonite to powszechnie znane linki i kable. Tego typu zabezpieczenie jest wykonywane głównie ze stali, bądź z dużej ilości splecionych ze sobą metalowych drutów. Taka linka wykonana ze stali ma za zadanie zabezpieczyć nasz rower uniemożliwiając jej przecięcie. Najczęściej można spotkać produkowane przez Kryptonite linki które są dodatkowo powleczone w osłonę wykonaną z kolorowego plastiku. Osłona ułatwia korzystanie z tego zabezpieczenia i jej bezpieczny transport. Zapięcie do roweru Kryptonite w postaci linki może być wyposażone zarówno w zamek na klucz, jak i zamek szyfrowy.

zapięcie do roweru kryptonite ulock z linką stalową

Kolejnym rozwiązaniem jest ulepszona wersja linki, czyli linka tulejowa. To tak naprawdę klasyczna linka stalowa, która jest dodatkowo wzmocniona dzięki użyciu metalowych tulejek znacząco utrudniających przecięcie klasycznymi nożycami.

Jednym z najbardziej polecanych rodzajów zabezpieczeń jest wspomniany wcześniej u-lock, którego nazwa wywodzi się od kształtu tego nietuzinkowego zapięcia, czyli litery U. Największy element czyli podkowa wykonana jest ze stalowego drutu o bardzo dużej średnicy. Wspomniany kształt jest zamknięty poprzeczką wyposażoną w mechanizm z blokadą. Największą zaletą tego rodzaju zapięcia jest jego solidność. Zapięcie do roweru Kryptonite takie jak u-lock jest kilkanaście razy mocniejsze niż tradycyjnej linki. U-locka przekłada się przez ramę naszego roweru mocując ją do trwałego elementu na drodze. Zapięcie tego rodzaju jest dodatkowo utwardzane co dodatkowo utrudnia przecięcie. W ofercie marki Kryptonite można znaleźć zapięcia typu u-lock wyposażone w zamek na klucz bądź zamek szyfrowy.

Bardzo dobre zapięcie rowerowe Kryptonite to także łańcuchy. Łańcuchy jako zapięcia do roweru konkurują swoją wysoką skutecznością z u-lockami. Ich istotną wadą jest duża waga, która w przypadku długiego łańcucha może być kolosalna. Takie zabezpieczenie roweru jest jednak elastyczne czego nie można powiedzieć o u-lockach co pomaga w zabezpieczeniu roweru w miejscach z utrudnionym dostępem. Z powodu sporej wagi łańcuch najlepiej sprawdza się do zabezpieczenia naszego roweru podczas przechowywania w pobliżu domu. Aby zapobiec uszkodzeniu ramy naszego roweru oraz innych podzespołów marka Kryptonite pokrywa swoje łańcuchy specjalnym materiałem lub tworzywem sztucznym.

Zapięcie do roweru Kryptonite to także rozwiązania składane. Zapięcia tego rodzaju są jednymi z najskuteczniejszych zabezpieczeń dostępnych na rynku. Posiadają one szereg zalet, które ułatwiają korzystanie z tego rozwiązania podczas codziennej jazdy rowerem. Składane zabezpieczenie roweru Kryptonite są elastyczne jak łańcuch i solidne jak u-lock. Po złożeniu zajmuje ono bardzo mało miejsca więc nie ma problemu z jego przewożeniem. Składane zapięcie do roweru Kryptonite jest również dużo lżejsze niż u-lock oraz łańcuch co czyni je bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.

Zabezpieczenie Kryptonite na koło roweru

Popularne zabezpieczenie Kryptonite to także funkcjonalne blokady na tylne koło. Takie rozwiązanie jest najczęściej stosowane w rowerach miejskich, trekkingowych i jest niezwykle popularne w Holandii. Zapięcie do roweru Kryptonite takie jak blokada koła jest zabezpieczeniem trwale zamontowanym w pobliżu tylnego koła roweru. To doskonałe rozwiązanie gdy chcemy pozostawić swój rower jedynie na krótki czas np. pod sklepem gdy robimy zakupy bądź w miejscach publicznych, które stale są na widoku. Zamykając blokadę na kole roweru złodziej jest zmuszony nieść nasz rower co skutecznie go demotywuje.

Polecane przez Kryptonite zabezpieczenia

Najpopularniejsze w ofercie Kryptonite zabezpieczenia to dwa wysokiej jakości modele zapięć. Pierwszym z nich jest klasyczny u-lock Kryptonite Kryptolok ATB Double zamykany na klucz. Zamek w tym zapięciu został dodatkowo zabezpieczony poprzez dodanie osłony chroniącej mechanizm zamka przed zabrudzeniem. Wymiary tego u-locka są dosyć spore i umożliwiają zabezpieczenie jednocześnie do dwóch rowerów. Poprzeczka zamka jest utwardzana gwarantując wytrzymałość podczas każdej próby jej uszkodzenia. U-lock waży około 1,45 kg ale dzięki dołączonemu w zestawie mocowaniu można to zapięcie transportować bezpośrednio na ramie naszego roweru. W 10-cio stopniowej skali bezpieczeństwa Kryptonite ten u-lock znajduje się na szóstej pozycji.

ulock zabezpiecza rower

Drugim polecanym zapięciem jest łańcuch o długości 55 cm Kryptonite Kryptolok series 2 Integrated Chain. To elastyczne zapięcie jest wykonane z hartowanej stali, gdzie ogniwa o grubości 9 mm zostały dodatkowo utwardzone domieszką manganu. Cały łańcuch znajduje się w nylonowej osłonie zapobiegającą przed przypadkowym zarysowaniem lakieru w naszym rowerze. Zamek na klucz jest zabezpieczony przed wszelkimi próbami podważania oraz rozwiercania. W 10-cio stopniowej skali bezpieczeństwa Kryptonite ten łańcuch znajduje się na szóstej pozycji.

Produkowane przez Kryptonite zabezpieczenia rowerowe to najwyższej jakości produkty chroniące rowerzystę przed kradzieżą jego roweru pozostawionego bez opieki. Warto jednak zapamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenie nie uchroni nas przed kradzieżą jeśli natrafimy na sprawnego złodzieja. Z tego względu najlepiej jest nie pozostawiać swojego jednośladu bez opieki na dłuższy czas. Jeżeli chcemy wejść do sklepu to skorzystajmy wówczas nawet z najbardziej prymitywnej formy ochrony jak chociażby prosta linka lub blokada na koło. W żadnym wypadku nie zostawiajmy naszego roweru bez opieki w miejscach słabo uczęszczanych oraz znacznie osłoniętych.