Romet Wagant 2 – rower trekkingowy na każdą kieszeń.

Romet Wagant 2 to najnowszy przedstawiciel trekkingowych rowerów ze stajni marki Romet. Rowery przeznaczone do wycieczek rowerowych oraz wypraw turystycznych stanowią sporą część asortymentu oferowanego przez markę Romet. Rower Romet Wagant 2 to uniwersalny rower dla każdego i w dodatku za rozsądne pieniądze. To jednej z najbardziej funkcjonalnych i użytkowych rowerów, który znakomicie nadaje się do codziennej jazdy w mieście oraz do ekscytujących wycieczek rowerowych poza miasto. Model z 2020 roku został poddany licznym modyfikacjom, które rozwinęły jego topową specyfikację i wprowadziły szereg gruntownych zmian technologicznych wpływających na finalny komfort użytkowania. Wszystkie te zmiany są podyktowane nieustannym rozwojem grupy uniwersalnych rowerów przeznaczonych do rekreacji od których na tę chwilę oczekuje się coraz większej wydajności, mobilności, jak najniższej wagi i sztywności konstrukcji.

 

Wagant 2 i jego budowa

Rower Wagant 2 został zbudowany na aluminiowej ramie wykonanej w nowoczesnej technologii, jaką jest AL 6061. Dzięki niej otrzymujemy gwarancję lekkości ramy i wysokiej wytrzymałości całej konstrukcji. Rama jest atrakcyjna pod względem wizualnym, a matowy lakier dodaje rowerowi nietuzinkowego charakteru. Geometria ramy w rowerze Romet Wagant 2 na rok 2020 została zoptymalizowana pod kątem komfortu jazdy. Została ona wyposażona w sztywną główkę a’la tapered, nowoczesne dropouty oraz cieniowane i hydroformowane profile rur, z których została wykonana. Dzięki tym usprawnieniom rower charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, która pozwala mu na odbycie wielu emocjonujących wypraw rowerowych z sakwami w najodleglejsze zakątki naszego globu.

romet wagant 2 wygląd

Producent wyposażył rower Waganta 2 w amortyzowany widelec, który świetnie sobie radzi na wybojach wybierając wszelkie nierówności terenu i zapewniając komfort. Rower posiadający amortyzator przedni poza jazdą na asfalcie pozwala również na jazdę w lekkim terenie takim jak na przykład leśne ścieżki, bądź szutry. Rower ten jak przystało na trekkinga, posiada 28-calowe koła zbudowane na piastach marki Joytech. 28-calowe koła uzbrojone w wąskie opony trekkingowe z delikatnym bieżnikiem zapewniają lekkość toczenia się po asfaltowych drogach. Mała powierzchnia stuku opon z podłożem sprawia, że rower wytwarza małe opory toczenia, co bezpośrednio wpływa na komfort jazdy.

Romet Wagant 2 posiada również wydajne hamulce tarczowe, które cechują się dużą siłą hamowania. To szczególnie ważne podczas jazdy z obciążeniem kiedy wieziemy ze sobą cały niezbędny ekwipunek. Mechaniczne hamulce tarczowe gwarantują bezpieczeństwo w trakcie jazdy oraz sprawne działanie w każdych warunkach pogodowych. Kierownica jest osadzona na regulowanym mostku, który pozwala na indywidualne ustawienie preferowanej wysokości. Wysoka pozycja kierownicy w rowerze Wagant 2 gwarantuje wyprostowaną pozycję podczas jazdy, która pozytywnie wpływa zarówno na komfort jazdy, jak i na nasze zdrowie. To rozwiązanie sprawdza się doskonale podczas długich wyjazdów rowerowych.

 

Romet Wagant 2 – napęd roweru

Model Romet Wagant 2 został wyposażony w osprzęt Shimano 3×7 oferujący aż 21 przełożeń. Mechanizm korbowy to topowy model trekkingowy Cyclone CTL-3 48/38/28T, którego ramię wynosi 170 mm. Z tyłu mamy wolnobieg z Shimano TZ-500 posiadający 7 niezależnych tarcz o ilości zębów 14-28T. Dużą precyzję zmiany przełożeń zapewniają przerzutki tylna Shimano Altus RD-M310 oraz przednia Shimano Tourney TY-510. Jeśli o nie chodzi to w tym rowerze mamy do dyspozycji łącznie 21 biegów, z których wszystkie wchodzą gładko i nie ma tutaj mowy o żadnych problemach. Za obsługę przełożeń odpowiadają w tym modelu markowe manetki Shimano ST-EF500. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas wymagających wycieczek rowerowych. Taka konfiguracja napędu, pozwala na kilkudniowe podróżowanie nawet początkującemu rowerzyście. Wszelkie wzniesienia i zróżnicowany technicznie teren stają się dużo łatwiejsze do pokonania na rowerze Romet Wagant 2, nawet z dodatkowym obciążeniem w postaci sakw rowerowych.

 

Rower trekkingowy Romet Wagant 2 – wyposażenie

Turystyczny rower trekkingowy Wagant 2 posiada bogate wyposażenie w postaci licznych akcesoriów. Przykładem może być wydajne oświetlenie przednie oraz tylne, które przydaje się w trakcie jazdy po zmroku oraz w trudniejszych warunkach. Pełne błotniki ochronią każdego turystę rowerowego przed zachlapaniem podczas jazdy w trakcie deszczu, a dodatkowa osłona łańcucha chroni rowerzystę przed zabrudzeniem jego spodni, lub wkręceniem się nogawki w napęd roweru. Romet Wagant 2 posiada stópkę umieszczoną centralnie, która umożliwia stabilne pozostawienie jednośladu w praktycznie każdym miejscu, nawet wtedy, gdy w pobliżu nie ma odpowiedniego stojaka rowerowego. Stópka jest solidna i radzi sobie nawet gdy rower jest dodatkowo dociążony sakwami rowerowymi. Romet Wagant 2 został wyposażony w tylny bagażnik, który przyda się do przewożenia niezbędnych w trakcie wyprawy rowerowej sakw i niezbędnego ekwipunku.

romet wagant 2 wycieczka z psem

Wpisując w internecie frazę „rower trekkingowy Romet Wagant 2 opinie”, znajdziemy wiele pozytywnych opinii użytkowników tego roweru, którzy aktywnie korzystają z walorów turystyki rowerowej. Zdolność wspinaczki roweru Romet Wagant 2 są absolutnie niesamowite, co zapewni Tobie niedoścignione wrażenia z jazdy nawet wtedy, gdy jesteś początkującym rowerzystą. Dzięki bogatemu wyposażeniu rower ten pozwoli Tobie na komfortowe podróżowanie w każdych warunkach. Rower jest tani, ponieważ kosztuje jedynie 1599 zł, co sprawia, że jest to rower na każdą kieszeń. Romet Wagant 2 jest dostępny w kilku wariantach rozmiarowych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni rozmiar dla siebie.