Okulary rowerowe Uvex w służbie Twoim oczom.

Okulary rowerowe Uvex to niepozorny, ale zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów ekwipunku dla każdego rowerzysty, niezależnie od wieku oraz dyscypliny kolarstwa, jaką uprawia. Pozwalają nie tylko zachować doskonałą widoczność, nawet przy bezchmurnym niebie i jeździe pod słońce, ale przede wszystkim, chronią oczy przed szkodliwymi promieniami UV, które mogą doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Okulary Uvex na rower mogą uchronić oczy także przed urazami mechanicznymi. Każdy kolarz wie, jak groźne mogą okazać się odpryskujące spod koła kawałki żwiru lub ziarna piasku niesione przez silny wiatr. Okulary rowerowe Uvex mogą uchronić wzrok również przed takimi zagrożeniami. Odpowiednia ochrona oczu jest bardzo ważna zarówno w czasie zawodów, jak i rekreacyjnych wycieczek i jest to fakt, o którym powinien pamiętać każdy odpowiedzialny kolarz. Co jednak wyróżnia okulary Uvex na tle okularów przeciwsłonecznych produkowanych przez inne marki? O tym w dalszej części artykułu.

 

Okulary na rower Uvex – komfort i nowoczesność

Tym, co wyróżnia okulary na rower Uvex, są między innymi specjalne, autorskie technologie, które w znaczny sposób wpływają na komfort jazdy. Pierwszą z nich jest technologia Colorvision. Wyposażone w nią okulary rowerowe Uvex  wyposażone są w soczewki ze zintegrowanym filtrem koloru, dzięki czemu zapewniają użytkownikowi znacznie lepszy kontrast i o wiele bardziej żywe kolory. Każdy, kto jeździł rowerem w rejonie turystycznym, takim jak pełne pięknych widoków góry wie, jak bardzo uprzykrzają jazdę okulary, które nie pozwalają na czerpanie radości z pięknych widoków, rozciągających się na trasie. Dzięki technologii Colorvision produkowane przez markę Uvex okulary na rower gwarantują doskonałą widoczność i piękne, żywe kolory. Pozwalają także na szybszą reakcję dzięki lepszemu wyłapywaniu głębi terenu.

Kolejną technologią, która sprawia, że okulary rowerowe Uvex znacznie zwiększają komfort jazdy, jest Polavision. Soczewki wyposażone w tę technologię pochłaniają rozproszone światło, eliminując refleksy, które mogą rozpraszać i utrudniać jazdę.

okulary rowerowe uvex dla rowerzysty miejskiego

Następną wartą uwagi technologią jest Variomatic. Jest to technologia fotochromowa, która sprawia, że wyposażone w nią soczewki dostosowują odcień szkła do panujących aktualnie warunków. Dzięki temu okulary rowerowe Uvex z tą technologią będą rozjaśniać się przy słabym oświetleniu i przyciemniać w ostrym słońcu.

Koniecznie wspomnieć trzeba również o technologii Supravision. Jest to doskonałe rozwiązanie w każdych warunkach. Dzięki specjalnej, przeciwmgielnej powłoce, okulary rowerowe Uvex wyposażone w technologię Supravision zapobiegają parowaniu i znacznie poprawiają widoczność, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa rowerzysty. Każda z tych technologii jest sprawdzona i świetnie radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Dla osób, które lubią różnorodność, dostępne są również okulary rowerowe Uvex z wymiennymi szybami. Aby bardziej przybliżyć okulary Uvex, przedstawię teraz dwa modele, które przez wzgląd na jakość wykonania i zastosowane technologie, doskonale sprawdzą się przy uprawianiu kolarstwa.

 

Okulary kolarskie Uvex Sportstyle 802 V

Pierwszymi okularami, które chciałbym przybliżyć, są okulary kolarskie Uvex Sportstyle 802 V. Cechują się sportowym kształtem i różnymi wersjami kolorystycznymi, dzięki czemu będą doskonale pasowały do kasku. Zastosowano w nich wspomnianą przeze mnie wcześniej technologię Variomatic, więc same przystosowują się do panujących aktualnie warunków świetlnych, zapewniając najlepszą w danej chwili widoczność i ochronę. Gwarantują 100% ochrony UVA, UVB oraz UVC. Dzięki miękkim zausznikom nie powodują dyskomfortu nawet przy długim użytkowaniu. To samo dotyczy zresztą miękkich i wygodnych nosków. Okulary rowerowe Uvex Sportstyle 802V wyposażone są także w technologię Supravision zapobiegającą parowaniu. Są także łatwe w czyszczeniu, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania i pielęgnację. Dołączono do nich pasek, który zabezpiecza je przed spadnięciem i uszkodzeniem.

okulary rowerowe uvex fotohromowe

 

Okulary rowerowe Uvex Sportstyle 222 Pola

Kolejnym, wartym uwagi modelem są polaryzacyjne okulary rowerowe Uvex Sportstyle Pola 222. Dzięki zastosowaniu technologii Polavision zapewniają one ochronę przed rozpraszającymi refleksami i gwarantują wygodę użytkowania nawet przy ostrym świetle słonecznym. Wyposażono je w miękkie wygodne noski oraz zauszniki, które pozytywnie wpływają na komfort użytkowania. Podobnie jak w modelu Uvex Sportstyle 802 V, również i w tym przypadku do zestawu dołączono pasek, który przytrzymuje okulary i chroni je przed spadnięciem i uszkodzeniem.

 

Okulary Uvex na rower i nie tylko

Wybierając okulary Uvex na rower, warto pamiętać, że zastosowane w nich technologie sprawdzą się nie tylko w kolarstwie, ale również w trekkingu, joggingu oraz innych formach aktywności, a także w codziennym użytkowaniu. Charakteryzują się atrakcyjnym designem, a duża ilość modeli sprawia, że jest w czym wybierać. Okulary rowerowe Uvex chronią wzrok i zabezpieczają twoje zdrowie. To bardzo ważne, szczególnie jeśli często jeździmy w pełnym słońcu. Jeżeli akurat szukasz dla siebie okularów przeciwsłonecznych, okulary rowerowe Uvex mogą okazać się dobrym wyborem, niezależnie od dyscypliny kolarstwa czy sportu, jaki uprawiasz.

okulary rowerowe uvex na każda porę dnia