Przyczepki rowerowe – dla dzieci i nie tylko

Zwykle na rowerze nie możemy przetransportować zbyt wiele. Wprawdzie możemy założyć koszyk na bagażnik lub kierownicę albo zamontować sakwy, ale i tak dostępna przestrzeń do przechowywania jest wtedy niewielka. Gdy chcemy przewozić rowerem coś większego, warto pomyśleć o zakupie przyczepki rowerowej.

W sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje przyczepek rowerowych. Do wyboru mamy między innymi przyczepki rowerowe dla dziecka, możemy również zakupić przyczepki rowerowe transportowe, które pozwalają nam na łatwiejsze transportowanie różnych przedmiotów. Ceny przyczepek to zwykle od około 500 złotych w przypadku modeli transportowych oraz od 1 500 złotych dla modeli dziecięcych, ale te potrafią kosztować nawet powyżej 4 000 złotych.

Przyczepki rowerowe dla dzieci

Nie zawsze jesteśmy w stanie bezpiecznie wozić dziecko w foteliku rowerowym. W przyczepce jest ono bezpieczniejsze, osłonięte, na przykład nie przemoknie i nie będzie narażone na palące słońce, ponadto w przyczepce dziecko może łatwo spać. Co więcej, w sprzedaży znajdziemy też przyczepki rowerowe przeznaczone dla dwóch dzieci jednocześnie.

Przyczepki dla dzieci projektowane są z naciskiem na bezpieczeństwo. Wobec tego wożenie w nim malucha nie jest ryzykowne. W środku przyczepki znajduje się fotelik z pasami bezpieczeństwa, który pozwala na łatwe usadowienie i ustabilizowanie dziecka w środku. Z zewnątrz przyczepki wykończone są materiałem odpornym na wodę oraz siateczkami zapewniającymi przepuszczalność powietrza. Mają też specjalne szybki z folii pozwalające dziecku na podziwianie okolicy. Stelaż przyczepki jest lekki i aluminiowym. Przyczepkę doczepiamy do zacisku koła albo do rury podsiodłowej.

Przyczepki transportowe

Z kolei przyczepki rowerowe transportowe mają już nieco inną konstrukcję. Najczęściej wybierane są przez te osoby, które wybierają się na dłuższe wyjazdy rowerowe i potrzebują przestrzeni do przechowywania swojego mienia, na przykład namiotu, karimaty, zapasów żywności. Także przyczepki tego rodzaju możemy zakupić w innych wariantach, na przykład przystosowane do przewozu zwierząt.

Przyczepki transportowe zwykle mają nieco inną konstrukcję od tych dziecięcych. Posiadają również osłony zabezpieczające ładunek przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki wysokiemu profilowi możemy załadować do nich także cięższe i większe przedmioty. Często pozwalają też na zamocowanie dyszla w różnych położeniach, dlatego przyczepkę rowerową możemy wtedy przemienić w wózek do ciągnięcia do ręcznie albo pchania przed sobą.

przyczepki rowerowe dla zwierząt
Przyczepka rowerowa dla pupila